Trwa ładowanie...

PiS obiecuje: w tej sprawie zbierzemy pół miliona podpisów

PiS zebrało już kilkaset tysięcy podpisów w sprawie referendum dotyczącego przyszłości Lasów Państwowych. Zbierzemy pół miliona podpisów - zapowiedział podczas konferencji prasowej w sejmie Jan Szyszko (PiS).

Share
PiS obiecuje: w tej sprawie zbierzemy pół miliona podpisów
Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d2knqwp

W październiku PiS przedstawiło propozycję ogólnopolskiego referendum ws. propozycji rządu dotyczącej włączenia Lasów Państwowych do jednostek sektora finansów publicznych.

PiS złożyło wówczas projekt uchwały w sprawie ogłoszenia referendum z pytaniem: "Czy jesteś za włączeniem Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych, zgodnie z propozycją ministra finansów, co prowadzi konsekwentnie do ich prywatyzacji?".

- W tej chwili możemy ogłosić ogromny sukces. Udało się stworzyć ponadpartyjny ruch społeczny, który mocno wspiera inicjatywę zorganizowania referendum - powiedział Szyszko.

d2knqwp

- Otrzymujemy tysiące listów z setkami tysięcy podpisów. Przypuszczam, że w najbliższym czasie złożymy wniosek, zgodnie z prawem, gdyż na pewno będzie niedługo ponad pół miliona podpisów. Udało się zorganizować coś co jednoczy społeczeństwo - dodał.

Zgodnie z ustawą o referendum ogólnokrajowym sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod referendum z inicjatywy obywateli, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 tys. osób.

Referendum ogólnokrajowe ma też prawo zarządzić sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów lub prezydent za zgodą senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów.

d2knqwp

Podziel się opinią

Share
d2knqwp
d2knqwp
Więcej tematów