PiS i PO walczą o Kluskę
PiS zawłaszczył symbol uciskanego twórcy
Optimusa, ale to Platforma Obywatelska stawała w jego obronie -
pisze "Puls Biznesu".
Miała być wspólna praca nad poszerzeniem swobody gospodarczej. Zamiast niej jest kolejna awantura. Poszło o Romana Kluskę. Prawo i Sprawiedliwość (PiS) oraz Platforma Obywatelska (PO) licytują się, kto więcej zrobił dla obrony skrzywdzonego przez fiskusa twórcy Optimusa. Platforma jednogłośnie wygrywa.
Rząd ma pakiet Kluski, PO - Szejnfelda. Oba mają poluzować biurokratyczny kaganiec nałożony polskiej przedsiębiorczości. Środowiska biznesowe były przekonane, że pakiety zostaną połączone. Obiecali to w połowie maja Adam Szejnfeld, poseł PO, i Michał Krupiński, wiceminister skarbu pilotujący pakiet Kluski.
Ale premier Jarosław Kaczyński oznajmił, że nie połączy pakietów, bo "Adam Szejnfeld nie kwestionował III RP, systemu, który wtrącił pana Kluskę do więzienia". Opozycyjny poseł jest oburzony.
"PB" sprawdził, co dla Romana Kluski uczynili Adam Szejnfeld i Jarosław Kaczyński. Poprosił klub poselski PiS o przykłady działań posła Jarosława Kaczyńskiego podjętych w obronie przedsiębiorcy w czasie poprzedniej kadencji Sejmu. W tzw. sprawie Kluski nie znaleźliśmy żadnych poselskich inicjatyw, np. interpelacji pana posła Jarosława Kaczyńskiego- usłyszał "PB" wczoraj w biurze prasowym klubu PiS. Także obecny rząd nic nie zrobił, by ujawnić i ukarać winnych krzywdy Kluski.
Co dla Kluski uczyniła PO? W 2003 r. Adam Szejnfeld jako szef sejmowej komisji gospodarki powołał speckomisję mającą badać kontrowersyjne działania administracji publicznej wobec przedsiębiorców. Doprowadził tam m.in. do konfrontacji Romana Kluski z nękającymi go prokuratorami. Poza Kluską na posiedzenia speckomisji przyjeżdżali inni przedsiębiorcy i opisywali bolesne doświadczenia z fiskusem. (PAP)