Trwa ładowanie...

Pireneje. 15 Francuzów zostanie odciętych od świata. Spędzą półtora miesiąca w grocie

Eksperyment naukowy we Francji. 15 osób zostanie odciętych od świata. Prawie półtora miesiąca spędzą w grocie w Pirenejach. Nie będą mieli w ogóle kontaktu ze światem zewnętrznym.
Share
15 Francuzów odciętych od świata na niemal półtora miesiąca w grocie w Pirenejach
15 Francuzów odciętych od świata na niemal półtora miesiąca w grocie w PirenejachŹródło: PAP
dytt6mg

Na niecodzienny eksperyment zdecydowano się we Francji. 15 osób będzie odciętych od świata na prawie półtora miesiąca. Jak przekazuje RMF FM, spędzą oni ten czas w Grocie Lombrives w Pirenejach.

Przez 40 dni nie będą mieli dostępu do świata zewnętrznego, nie będą mieli możliwości zobaczenia światła dziennego ani nawet sprawdzenia godziny. Nie będą mogli posiadać bowiem nawet zegarków.

Celem eksperymentu jest sprawdzenie, jak całkowita izolacja wpłynie na funkcjonowanie ludzkiego mózgu. Badaniu będą także poddane relacje między uczestnikami eksperymentu, między innymi ich zdolność do wspólnego wykonywania zadań.

dytt6mg

15 śmiałków będzie miało do dyspozycji cztery tony żywności i napojów oraz wyposażenie w postaci lamp, stołów, czy krzeseł. 40 dni spędzą w głównej części Groty Lombrives o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych.

Badania mają pomóc między innymi w trakcie planowania wypraw kosmicznych oraz działania w sytuacjach zagrożenia.

Obostrzenia na Wielkanoc. Adam Niedzielski nie ma dobrych wieści. Ale mówi też o majówce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dytt6mg

Podziel się opinią

Share
dytt6mg
dytt6mg
Więcej tematów