Trwa ładowanie...
d3i7325

"Pionierski" kierunek na uczelni o. Rydzyka. Za dotację z UE

Informatyka medialna - tak nazywa się nowy kierunek studiów, który oferuje toruńska uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka. Redemptoryści chwalą się, że to pierwsze takie studia w Polsce. Nie ukrywają też, że ich uruchomienie było możliwe dzięki unijnej dotacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O. Tadeusz Rydzyk uruchamia nowy kierunek studiów.
O. Tadeusz Rydzyk uruchamia nowy kierunek studiów. (Forum, Fot: Mikołaj Kuraś)
d3i7325

Rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu o. dr. Zdzisław Klafka wyjaśnia, że nowa oferta połączyć ma naukę wykorzystania najnowszej technologii w mediach z klasycznym warsztatem dziennikarskim.

- Nie chodzi o to, by wychować ludzi-maszyny. Współczesny człowiek potrzebuje bycia nowoczesnym, więc musi poznać współczesne technologie, ale to co próbujemy w naszej uczelni czynić, to przede wszystkim żeby informatyka była bardzo ludzka - mówi w rozmowie z Radiem Maryja o. Klafka.

Wykładowca uczelni mgr Katarzyna Cegielska dodaje, że podobny kierunek mają swojej ofercie tylko cztery szkoły wyższe w Europie.

Zobacz też: Kawiarnia ojca Rydzyka

d3i7325

Choć o. Rydzyk wielokrotnie atakował Unię Europejską to w tym przypadku zdecydował się na jej pomoc finansową.

"Projekt jest współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego" - wyjaśnia serwis internetowy Radia Maryja. Wysokości dotacji nie podano. Fundusze z Unii pozwalają obniżyć koszty studiowania na tym kierunku. Rekrutacja trwa do 30 września.

Źródło: radiomaryja.pl

d3i7325

Podziel się opinią

Share

d3i7325

d3i7325
Więcej tematów