Trwa ładowanie...
d1ey3sa
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pilot holenderskich linii Transavia nie mógł wrócić do kokpitu, bo jego kolega zasnął

Jeden z pilotów pracujących dla holenderskich tanich linii Transavia, który w czasie lotu wyszedł do toalety, nie mógł dostać się z powrotem do kokpitu, ponieważ w tym czasie
drugi pilot zasnął - informują holenderskie władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pilot holenderskich linii Transavia nie mógł wrócić do kokpitu, bo jego kolega zasnął
(Thinkstockphotos)
d1ey3sa

Do zdarzenia doszło we wrześniu na pokładzie boeinga 737 lecącego na Kretę. Sprawę ujawnił holenderski urząd nadzorujący bezpieczeństwo transportu OVV w swoim kwartalnym raporcie opublikowanym na stronie internetowej.

"Po dwóch i pół godzinie w powietrzu kapitan samolotu zarejestrowanego w Holandii wyszedł z kabiny pilotów do toalety. Nieco później, gdy chciał wrócić do kokpitu, pierwszy oficer nie odpowiadał na jego wezwania przez interkom" - napisano w raporcie.

Kiedy wreszcie z pomocą personelu pokładowego udało mu się wejść do kabiny pilotów, zastał pierwszego oficera w trakcie drzemki - wyjaśnia OVV. Dodaje, że Transavia, należąca do grupy Air France-KLM, rozpoczęła dochodzenie w sprawie tego incydentu.

d1ey3sa

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1ey3sa

d1ey3sa
d1ey3sa
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów