Trwa ładowanie...
d340akf
d340akf
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Piloci linii Norwegian kontynuują strajk

Linie lotnicze Norwegian, których piloci strajkują od dziewięciu dni, poinformowały, że także w poniedziałek loty będą odwołane, w wyniku czego ucierpi ok. 25 tys. pasażerów, głównie w Skandynawii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d340akf

"Najbardziej dotknięty jest ruch wewnętrzny: anulowane są praktycznie wszystkie loty krajowe w Norwegii i Szwecji", a także duża część lotów w Danii i między stolicami krajów skandynawskich - napisano w komunikacie przewoźnika. Zapewniono, że loty w pozostałej części Europy, a także na dalekich dystansach są realizowane niemal bez zakłóceń.

Norwegian Air Shuttle (NAS) to trzecie co do wielkości europejskie tanie linie lotnicze, po Ryanairze i Easyjecie.

Od 28 lutego strajkuje co najmniej 650 pilotów spółki córki NAS, Norwegian Air Norway (NAN), która obsługuje połączenia krajowe i regionalne. Żądają oni podpisania układu zbiorowego bezpośrednio z centralą w nadziei zachowania miejsc pracy i ujednolicenia warunków płacowych dla wszystkich pilotów pracujących w różnych filiach Norwegian. Na takie rozwiązanie nie zgadza się szef lotniczego koncernu Bjoern Kjos.

d340akf

Po załamaniu rozmów z udziałem zewnętrznego mediatora w sobotę, negocjacje zostały podjęte w niedzielę.

Linie, które w ubiegłym roku po raz pierwszy od ośmiu lat odnotowały straty, szukają oszczędności i bronią elastyczności zatrudnienia oraz ograniczania przywilejów pilotów.

d340akf

Podziel się opinią

Share

d340akf

d340akf
Więcej tematów