Trwa ładowanie...
d992cod

Pijany mężczyzna zaatakował robota w Japonii

60-letni mężczyzna, najwyraźniej pod wpływem alkoholu, dokonał fizycznej napaści na człekokształtnego robota, by wyładować na nim niezadowolenie z jakości obsługi w punkcie telefonii komórkowej w mieście Kanagawa niedaleko Tokio - doniosły japońskie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robot Pepper
Robot Pepper (PAP/EPA, Fot: Franck Robichon)
d992cod

Ofiara ataku sama jeździ na kółkach. Ma na imię Pepper, plastikową białą powłokę, wielkie oczy i tablet wbudowany w piersi. Doskonale czuje się w tłumie, ma wrodzone skłonności do pomagania ludziom w swoim otoczeniu i potrafi z nimi rozmawiać w sposób miły i naturalny.

W salonach japońskiego operatora komórkowego pracują setki takich Pepperów, a ich zadaniem jest przyjmowanie opinii od klientów.

Poniekąd tak właśnie stało się w przypadku Kiichi Ishikawy, który - niezadowolony z obsługi przez człowieka z krwi i kości - postanowił się wyładować na Bogu ducha winnym Pepperze i wymierzył mu solidnego kopniaka. W rezultacie - podała prasa tabloidowa - refleks i ruchy Peppera uległy wyraźnemu spowolnieniu.

Wszystko zarejestrowały kamery telewizji przemysłowej i pan Ishikawa został w niedzielę zatrzymany za napaść na robota. Policja stara się teraz oszacować wartość uszczerbku na zdrowiu Peppera, który kosztuje ok. 1460 euro plus miesięczny abonament.

d992cod

Podziel się opinią

Share
d992cod
d992cod
Więcej tematów