Trwa ładowanie...
d112qfe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pijany kierowca bez prawa jazdy wiózł autobusem dzieci do szkoły

Ok. 1,13 promila alkoholu miał kierowca autobusu przewożącego dzieci do szkoły we wsi Starosiedle w woj. lubuskim. - Okazało się, że kierował bez prawa jazdy. Te stracił za jazdę w stanie nietrzeźwym - poinformował rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pijany kierowca bez prawa jazdy wiózł autobusem dzieci do szkoły
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d112qfe

W poniedziałek rano policjanci zatrzymali 55-latka do kontroli we wsi Czarnowice, z której zabierał dzieci do szkoły. W autobusie, którym kierował było siedmioro dzieci i opiekunka.

Badanie wykazało, że mężczyzna nie powinien siedzieć za kierownicą, a kontrola w bazie danych, że sąd odebrał mu już prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

- Zamierzamy sprawdzić jak to możliwe, żeby mimo zakazu ten pan nadal zajmował się rozwożeniem uczniów. 55-latek został zatrzymany i za swoje postępowanie stanie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat więzienia, grzywna oraz przedłużenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych" - powiedział Konieczny.

d112qfe

Miniony weekend w Lubuskiem obfitował w nietrzeźwych kierowców na drogach. Policja zatrzymała 40 pijanych kierowców, w tym ponad 20 w samą niedzielę, w którą przypadał Dzień Kobiet.

- Tego dnia doszło także do dwóch wypadków z udziałem nietrzeźwych kierujących. Na szczęście tym razem nikt nie zginął. W poniedziałek w całym regionie prowadzimy działania pn. trzeźwy poranek (kontrole trzeźwości kierowców - dodał Konieczny.

Zobacz również: Policyjny pościg na Pomorzu za pijanym kierowcą

d112qfe

Podziel się opinią

Share

d112qfe

d112qfe
Więcej tematów