Trwa ładowanie...
d44ezxu
05-01-2012 15:55

Pijany burmistrz prowadził samochód?

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przedstawiła burmistrzowi tego miasta Włodzimierzowi Ś. Prokuratura Rejonowa w Gostyninie w woj. mazowieckim. W trakcie przesłuchania Włodzimierz Ś. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

d44ezxu
d44ezxu

Jak poinformowała rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska, z opinii biegłego wynika, że w chwili zatrzymania Włodzimierz Ś. miał 2,74 promila alkoholu we krwi. - Włodzimierz Ś. złożył wyjaśnienia, nie przyznając się do popełnienia zarzucanego czynu - powiedziała prokurator.

Zarzut ma związek z wydarzeniem z 23 grudnia 2011 r. w miejscowości Legarda pod Gostyninem. Policja i straż pożarna wyłączyły tam z ruchu pojazdów jeden pas drogi po tym, jak jeden z samochodów wjechał do rowu. Zakaz zignorował Włodzimierz Ś. Auto, którym jechał burmistrz, zostało zatrzymane przez policjantów. Włodzimierz Ś. odmówił badania alkomatem.

Powołując się na dobro dochodzenia, Śmigielska-Kowalska odmówiła podania szczegółów, dotyczących przesłuchania, w tym tego, czy Włodzimierz Ś. wskazał inną osobę, która miałaby według niego prowadzić samochód, gdy został on zatrzymany przez policję.

Dotychczas w sprawie Włodzimierza Ś. przesłuchano w charakterze świadków sześć osób. Są to policjanci i strażacy, którzy byli przy zatrzymaniu burmistrza, a z ich relacji wynika, że Włodzimierz Ś. był kierującym i mógł być pod działaniem alkoholu.

d44ezxu

Śmigielska-Kowalska przyznała, że w sprawie prokuratura zamierza przesłuchać kolejnych świadków, w tym redaktora portalu internetowego w Gostyninie, który po zatrzymaniu Włodzimierza Ś. ogłosił, że to nie burmistrz, a właśnie on prowadził samochód, który wjechał na wyłączony z ruchu pas drogi.

W sprawie Włodzimierza Ś. prowadzone jest policyjne dochodzenie pod nadzorem gostynińskiej Prokuratury Rejonowej.

Włodzimierz Ś. jest burmistrzem Gostynina od 1996 r. Wcześniej był przewodniczącym rady tego miasta.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po spożyciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

d44ezxu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44ezxu
Więcej tematów