Trwa ładowanie...
dfogxb4

Pijani rodzice opiekowali się noworodkiem i 11-latkiem. Grozi im 5 lat więzienia

Pięć lat więzienia grozi pijanym rodzicom, którzy opiekowali się 2-miesięczną dziewczynką i 11-letnim chłopcem. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Dębnica Kaszubska koło Słupska - podaje Radio Gdańsk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pijani rodzice opiekowali się noworodkiem i 11-latkiem. Grozi im 5 lat więzienia
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
dfogxb4

Rodzice zostali przesłuchani przez policjantów i usłyszeli zarzuty. - Postawiliśmy obojgu rodzicom zarzuty z artykuły 160 paragraf 2, grozi za to od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domu - powiedział rzecznik słupskiej policji komisarz Robert Czerwiński.

Oprócz sprawy karnej, małżeństwo czeka także postępowanie przed sądem rodzinnym i dla nieletnich. Sąd musi ustalić, czy nadal mogą zajmować się dziećmi i czy nie ograniczyć im praw rodzicielskich.

Policja interweniowała po anonimowym telefonie od jednego z mieszkańców. Na miejscu okazało się, że kobieta miała prawie cztery promile alkoholu w wydychanym powietrzu, jej mąż ponad dwa promile.

dfogxb4

33-latka i 42-letni mężczyzna trafili do pogotowia socjalnego. Dwumiesięczną dziewczynkę pogotowie zabrało do szpitala - pozostanie tam na obserwacji. 11-latek jest w rodzinie zastępczej. O dalszym losie dzieci zdecyduje sąd rodzinny.

Rodzice mają zostać przesłuchani. Niewykluczone, że usłyszą zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu. Grozi im do 5 lat więzienia.

dfogxb4

Podziel się opinią

Share

dfogxb4

dfogxb4
Więcej tematów