Trwa ładowanie...
d3bv7qq
Policja

Pijana kobieta urodziła dziecko. Miało ponad 2 promile alkoholu

Oficer dyżurny szczycieńskiej Policji odebrał zgłoszenie z miejscowego szpitala, że na oddział położniczy została przywieziona pijana kobieta, która urodziła nietrzeźwe dziecko. Oboje, jak wykazało szpitalne badanie krwi, mieli około 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Share
Pijana kobieta urodziła dziecko. Miało ponad 2 promile alkoholu
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d3bv7qq

W niedzielę około godziny 23.00 oficer dyżurny szczycieńskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie z miejscowego szpitala o tym, że na oddział położniczy została przewieziona karetką pogotowia nietrzeźwa 37-letnia kobieta – mieszkanka gminy Szczytno. Kobieta urodziła chłopca.

Na miejscu policjanci ustalili, że 37-latka trafiła na odział położniczy około godziny 22.00. W trakcie odbierania porodu położna wyczuła z ust kobiety alkohol. Po badaniach krwi wykonanych w szpitalu okazało się, że zarówno matka, jak i jej nowo narodzone dziecko mieli około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Według wstępnych ustaleń chłopczyk czuje się dobrze i jest pod obserwacją lekarską.

Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności zdarzenia. O całej sytuacji już został powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich w Szczytnie oraz miejscowy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu matce grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

d3bv7qq

Podziel się opinią

Share
d3bv7qq
d3bv7qq
Więcej tematów