Trwa ładowanie...
d3l5gft
d3l5gft
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Pijący absynt" Picassa sprzedano za 51,8 mln dolarów

Słynny obraz Pablo Picassa - "Pijący absynt" (1903), na którym artysta przedstawił swego przyjaciela z młodości Angela Fernandeza de Soto, został w środę sprzedany w domu aukcyjnym Christie's za 51,8 mln dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3l5gft

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zasilą fundację kompozytora Andrew Lloyda Webbera, która nabyła to płótno w 1995 roku za 29 mln dolarów.

Picasso ukazał na obrazie swego przyjaciela, który siedzi za stołem, a na pierwszym planie stoi wielki kielich absyntu - ulubionego trunku wielu artystów z "Belle Epoque", od Henri de Toulouse-Lautreca poprzez Paula Gauguina i Vincenta Van Gogha po poetów takich jak Charles Baudelaire, Arthur Rimbaud czy Paul Verlaine.

d3l5gft

Podziel się opinią

Share

d3l5gft

d3l5gft
Więcej tematów