Trwa ładowanie...

Pierwszy polski Dreamliner uziemiony!

Rano loty szkoleniowe na Dreamlinerze zostały odwołane - informuje RMF FM. Prawdopodobnie po południu zostaną wznowione. - Trzeba wyregulować jeden z elementów podwozia - twierdzi Leszek Chorzewski, rzecznik LOT-u. Uda się to zrobić bez sprowadzania specjalnego urządzenia z zagranicy. Taką decyzję podjął LOT po konsultacjach z technikami Boeinga.

Share
Pierwszy polski Dreamliner uziemiony!
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d4awmmt

Rano pojawiła się informacja, że dzisiejsze loty szkoleniowe zostają odwołane, bo narzędzia potrzebnego do wyregulowania jednego z elementów podwozia nie ma w Polsce. Technicy Boeinga szukali go wszędzie tam, gdzie są już te samoloty, czyli między innymi w Seattle i Tokio. Jednak uda się to zrobić bez sprowadzania specjalnego urządzenia z zagranicy - informuje RMF FM.

Chorzewski podkreśla, że nie jest to awaria. Kwestia wyregulowania małego podzespołu. Tyle mogę powiedzieć - skomentował w rozmowie z dziennikarzem RMF FM. Część, która wymaga regulacji, także została zamówiona. Takie są procedury w razie, gdyby okazało się, że jej wymiana jest jednak potrzebna. Sama część przyleci do Warszawy w południe. Kiedy będzie owo narzędzie? Nie wiadomo - czytamy na RMF FM.

d4awmmt

Podziel się opinią

Share
d4awmmt
d4awmmt
Więcej tematów