Trwa ładowanie...
d337t36
IAR

Pierwszy artykuł szefa polskiej dyplomacji w pozaeuropejskiej prasie. Waszczykowski "wyjaśnia stanowisko Polski"

• "The Australian" opublikował artykuł szefa polskiej dyplomacji
• To pierwszy tekst autorstwa Waszczykowskiego w pozaeuropejskiej prasie
• Minister pisze o wyzwaniach dla Polski
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski (Newspix, Fot: Jacek Herok)
d337t36

Jeden z największych dzienników w Australii opublikował artykuł szefa polskiej dyplomacji. W ubiegłym tygodniu między innymi w prasie niemieckiej, włoskiej, szwedzkiej, czeskiej, duńskiej i austriackiej ukazał się tekst przygotowany przez ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego dotyczący sytuacji w Polsce oraz tego jakiej Unii chce Polska.

Dziennik "The Australian" jest pierwszym pozaeuropejskim pismem, które zainteresowało się artykułem polskiego ministra spraw zagranicznych. Jak mówi Piotr Buszta z polskiej ambasady w Canberze, tekst został opublikowany niemal w całości. W tym artykule Witold Waszczykowski przedstawia punkt widzenia Polski na główne wyzwania jakie stoją przed Unią Europejską. - Minister wyjaśnia stanowisko Polski - pisze o jedności UE i wzmocnieniu wspólnej polityki zagranicznej - mówi Buszta.

- Dziennik "The Australian" jest jednym z najważniejszych pism w Australii. To opiniotwórcza gazeta, centro-prawicowa, która interesuje się sprawami międzynarodowymi - dodaje Buszta. Jak tłumaczy pierwszy sekretarz polskiej ambasady w Canberze, znaczące jest to, że gazeta zainteresowała się sprawami europejskimi i polskim widzeniem Unii Europejskiej

d337t36

Artykuł szefa polskiej dyplomacji ukazał się także na portalu polonijnym www.pulspolonii.com.

Wcześniejsze artykuły Waszczykowskiego

Nowy rząd w Polsce, który dopiero od dwóch miesięcy sprawuje władzę, "znalazł się pod ostrzałem instytucji UE i nadmiernie podnieconych komentatorów mediów", którzy nie zadali sobie trudu, aby "sprawdzić fakty dotyczące naszego ambitnego programu reform" - napisał Waszczykowski w artykule "Jakiej Unii chce Polska", który ukazał się w "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

"Zamiast zająć się pilnymi problemami, z jakimi boryka się nasz kontynent - niestabilną granicą południową UE i prowadzącą wojnę na Wschodzie Rosją - Unia Europejska wdała się w całkowicie bezsensowny konflikt z Warszawą" - napisał szef polskiej dyplomacji.

d337t36

Waszczykowski ustosunkował się obszernie do zarzutów wysuwanych ostatnio przez zachodnich polityków i przez media wobec polskiego rządu. Zapewnił, że "próba rewizji Trybunału Konstytucyjnego nie jest zamachem na praworządność", lecz jedynie próbą "skorygowania deformacji przeforsowanej w ostatnich dniach poprzedniego rządu".

Artykuł szefa polskiej dyplomacji ukazał się w sobotę w wiodących gazetach wszystkich krajów UE.

d337t36

Podziel się opinią

Share

d337t36

d337t36
Więcej tematów