Trwa ładowanie...
d109b2n

Pierwsze damy zajęły się dyplomacją kulturalną

Pierwsza dama Ameryki Michelle Obama porównała edukację artystyczną do dyplomacji, podejmując małżonki szefów państw, którzy zjechali do Pittsburgha na szczyt G20. Pierwsze damy odwiedziły znaną uczelnię i muzeum Andy'ego Warhola.
Share
d109b2n

- Jesteśmy tu, ponieważ chciałam (pierwszym damom) przedstawić niektórych spośród najbardziej kreatywnych, znakomitych, spełnionych młodych ludzi. Chciałam wskazać na wartość artystycznej edukacji - powiedziała Michelle Obama zwracając się do setek studentów, z Pittsburghskiej Szkoły Sztuk Kreatywnych i Wykonawczych (CAPA), którzy zebrali się w audytorium, by wysłuchać koncertu zorganizowanego przez pierwszą damę Ameryki.

Michelle Obama dodała, że wykształcenie w dziedzinie sztuki pomaga młodym ludziom "znaleźć własny głos" i rozwijać talent.

W CAPA, w której studenci uczą się tańca, muzyki i sztuk teatru, pierwsze damy wysłuchały występu wybitnego współczesnego wiolonczelisty Yo-Yo My, któremu z towarzyszył na perkusji student tej uczelni. Dla pań prezydentowych wystąpiła również gwiazda country Trisha Yearwood.

d109b2n

Wcześniej pierwsze damy w małych grupkach odwiedzały sale, w których studenci prowadzili próby, m.in. Opery "Porgy and Bess".

Na zbiorowym pamiątkowym zdjęciu pani Obama stała między pierwszą damą Meksyku Margaritą Zavala a małżonką prezydenta Brazylii, Marisą Leticią Lula da Silva.

Przedtem odwiedziły muzeum Andy'ego Warhola, który na świat przyszedł właśnie w Pittsburghu. Zapoznały się tam z techniką serigrafii, którą posługiwał się ten znany przedstawiciel pop-artu.

d109b2n

Podziel się opinią

Share
d109b2n
d109b2n
Więcej tematów