Trwa ładowanie...
d3aygy1

Pieluchowa rewolucja. Nie chcą już jednorazowych pampersów

Norwegowie doszli do wniosku, że jednorazowe pampersy są mniej przyjazne dla środowiska. Dlatego chcą zachęcić rodziców do korzystania z bawełnianych pieluch - donosi serwis Mojanorwegia.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pieluchowa rewolucja. Nie chcą już jednorazowych pampersów
(renovasjonsetaten.no)
d3aygy1

Z badań przeprowadzonych przez Renovasjonsetaten wynika, że dziecko zużywa aż tonę pieluch w ciągu pierwszych lat swojego życia.

Natomiast wszystkie zużyte pampersy trafiają do spalarni śmieci i stanowią sporą część odpadów, która musi być odpowiednio zutylizowana.

Dlatego w Oslo urzędnicy postanowili zachęcić mieszkańców do zmiany nawyków i wybierania pieluch z bawełny. Rozdają m.in. broszury informacyjne na temat zalet pieluch wielokrotnego użytku. Rodzice, którzy zdecydują się używać bardziej ekologicznych pampersów mogą także liczyć na zwrot części kosztów zakupu bawełnianych pieluch

d3aygy1

- Bardzo dużą część odpadów, która pochodzi z gospodarstw domowych w Oslo stanowią jednorazowe pampersy. Być może zmiany spowodują, że tych odpadów będzie mniej. Wyrzucone pieluchy utylizuje się poprzez spalanie, jest to jednak proces czasochłonny i wymagający zużycia dużej ilości energii - twierdzi Kristin Bergersen z Renovasjonsetaten.

Jego zdaniem zmiana pieluch z papierowych na bawełniane to nie tylko oszczędność. Dodaje, że "w grę wchodzi również pozytywny wpływ na środowisko, ograniczenie spalania dużej ilości śmieci i mniejsza emisja CO2 do atmosfery".

Na razie do pomysłu przekonało się około 300 rodzin.

Źródło: Mojanorwegia.pl

d3aygy1

Podziel się opinią

Share

d3aygy1

d3aygy1
Więcej tematów