WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pięciu zabitych w starciach policji z gangami

Pięć osób zginęło w starciach policji z gangami na ulicach miasta Puerto Penasco w stanie Sonora, na północnym zachodzie Meksyku, przy granicy z USA - poinformowała miejscowa prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Do walki z gangami policja użyła m.in. śmigłowca, z pokładu którego ostrzeliwała samochody z domniemanymi przestępcami. Władze miasta zapewniły, że sytuacja jest pod kontrolą, ale zaapelowały do mieszkańców, by nie wychodzili na ulice.

Puerto Penasco, położone nad Zatoką Kalifornijską, jest popularne wśród zagranicznych turystów, głównie amerykańskich. To portowe miasto, podobnie jak cały stan Sonora, znajduje się w strefie działań gangów narkotykowych, głównie potężnego kartelu Sinaloa.

Polub WP Wiadomości
WP
WP