Pięciolatek wypadł z kajaka, porwał go nurt

Pięcioletni chłopiec, który wraz z rodzicami wypadł z kajaka na Małej Panwi, dryfował ok. 2 km, nim wyciągnęli go z wody policjanci i strażacy - podało biuro prasowe opolskiej policji. Dziecko z objawami wyziębienia trafiło do szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pięciolatek wypadł z kajaka, porwał go nurt
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)

W piątek po godz. 14.00 trzyosobowa rodzina z Wrocławia - 33-latek, 29-latka i ich 5-letni syn - wypadli z kajaka, płynąc rzeką Mała Panew na wysokości miejscowości Staniszcze Małe w woj. opolskim - podał Jarosław Dryszcz z biura prasowego opolskiej policji.

Według ustaleń policji i strażaków, którzy zostali wezwani do akcji ratowniczej, rodzina najprawdopodobniej nie zdążyła wyjść z kajaka przed progiem zwalnającym, uderzyła o przeszkodę i kajak się przewrócił.

Rodzice zdołali wyjść po chwili z wody, natomiast dziecko, które płynęło w kapoku, porwał nurt. Zdaniem policji chłopiec dryfował ok. 2 km, nim - jak zrelacjonował Dryszcz - na wysokości miejscowości Krasiejów wyciągnęli go z wody dwaj policjanci.

- Chłopiec miał szczękościsk, z objawami wyziębienia został odwieziony do szpitala - zrelacjonował przedstawiciel biura prasowego opolskiej komendy wojewódzkiej.

Polub WP Wiadomości