Trwa ładowanie...
d1mf36f
d1mf36f
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
grammy

Pięć statuetek Grammy dla Amy Winehouse

Brytyjska piosenkarka Amy Winehouse zdobyła pięć statuetek Grammy podczas niedzielnej gali w Los Angeles, na której ogłoszono laureatów nagrody, nazywanej muzycznym Oscarem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1mf36f

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/nagrody-grammy-rozdane-6038709291643521g )
Nagrody Grammy rozdane

24-letnia artystka zwyciężyła w trzech z czterech najbardziej prestiżowych kategorii. Uznano ją za najlepszą wśród nowych artystów, a jej utwór "Rehab" - za nagranie oraz piosenkę roku. Dalsze dwie nagrody przypadły jej za najlepszą wokalną płytę pop i wokalne solowe wykonanie kobiece w muzyce pop.

d1mf36f

Czwartą z najważniejszych nagród, w kategorii "płyta roku", zdobył niespodziewanie Herbie Hancock za album "River: The Joni Letters".

Winehouse, która była jedną z faworytek tegorocznej edycji nagród, nie przyjechała na uroczystość z powodu kłopotów z wizą amerykańską, spowodowanych przez jej wcześniejsze aresztowanie w Norwegii za posiadanie marihuany.

Artysta, który prowadził w nominacjach, raper Kanye West, ostatecznie zdobył cztery statuetki. Jego płyta "Graduation" została najlepszym albumem rap, a utwór "Good Life" - najlepszą piosenką rap. Uhonorowano go też za najlepsze wykonanie rap solowe (piosenka "Stronger") i w duecie (utwór "Southside").

Nagroda Grammy jest przyznawana przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji w USA, za wyróżniające się osiągnięcia w muzyce rozrywkowej. Jest jedną z trzech najbardziej znaczących nagród muzycznych przyznawanych co rok.

Nagroda wzięła swoją nazwę od statuetki przyznawanej artystom w formie małego pozłacanego gramofonu. Grammy jest przyznawana w 105 kategoriach i w ponad 30 różnych gatunkach muzycznych.

d1mf36f

Podziel się opinią

Share

d1mf36f

d1mf36f
Więcej tematów