Trwa ładowanie...
13-03-2015 19:55

Petro Poroszenko: w razie wzrostu agresji dostaniemy broń śmiercionośną

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wyraził przekonanie, że w razie wzrostu agresji przeciwko jego krajowi Kijów otrzyma od Zachodu broń śmiercionośną. Szef państwa powiedział o tym w wywiadzie telewizyjnym, który zostanie nadany w piątek wieczorem.

Petro Poroszenko: w razie wzrostu agresji dostaniemy broń śmiercionośnąŹródło: PAP/EPA, fot: Sergey Dolzhenko
d48wnii

Fragmenty rozmowy opublikowano przed emisją na stronie internetowej administracji prezydenckiej.

- Mogę stwierdzić z całym przekonaniem, że jeśli rozpocznie się nowa fala agresji przeciwko Ukrainie, otrzymamy niezwłocznie i broń śmiercionośną i nowe sankcje wobec agresora. Będziemy działać twardo i w sposób skoordynowany - powiedział.

Poroszenko podziękował Stanom Zjednoczonym za decyzję o przekazaniu Ukrainie wojskowego sprzętu obronnego, w tym dronów, systemów łączności i rozpoznania artyleryjskiego, a także pojazdów wojskowych. Oświadczył jednocześnie, że Ukraina ma podpisane kontrakty na dostawy broni z "szeregiem państw UE".

d48wnii

- Na czym polega różnica między pozycją Ukrainy i Rosji? Na tym, że Ukraina cieszy się zaufaniem, gdyż ściśle wypełnia wzięte na siebie zobowiązania - podkreślił. Zapewnił, że ukraińska armia wykonała zapisy mińskich porozumień pokojowych i wycofała ciężką artylerię z linii walk z prorosyjskimi separatystami na wschodzie kraju.

Poroszenko powtórzył, że porozumienie o zawieszeniu broni w konflikcie ze wspieranymi przez Rosję bojownikami nie uniemożliwia Ukrainie wzmacniania możliwości obronnych.

- Wykorzystujemy ten czas, by wyremontować uszkodzony sprzęt. Prowadzimy obecnie intensywne szkolenia bojowe, minujemy i budujemy nowe umocnienia na kierunkach najbardziej zagrożonych atakami czołgowymi przeciwnika - oświadczył ukraiński prezydent.

d48wnii
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48wnii
Więcej tematów