Trwa ładowanie...

Petro Poroszenko i Angela Merkel o szansach na pokój na wschodzie Ukrainy

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiali telefonicznie w środę wieczorem o sytuacji na wschodzie Ukrainy, a przede wszystkim o szansach na szybkie przerwanie tam działań wojennych.

Share
Petro Poroszenko i Angela Merkel o szansach na pokój na wschodzie Ukrainy
Źródło: PAP/EPA, fot: Stephanie Lecocq
dvsnvgk

Jak poinformował rzecznik niemieckiego rządu, Angela Merkel wyraziła nadzieję, że "rzeczywiście już wkrótce zostanie zawarty rozejm na wschodzie Ukrainy". Duże nadzieje wiąże ona także z zaplanowanymi na piątek w Mińsku rozmowami grupy kontaktowej ds. kryzysu ukraińskiego, w których obok przedstawicieli OBWE, Rosji i Ukrainy mają wziąć udział także prorosyjscy separatyści.

Szefowa niemieckiego rządu wyraziła zadowolenie z gotowości prezydenta Poroszenki do przerwania ognia na wschodzie kraju.

Z kolei Petro Poroszenko podkreślił, że z zadowoleniem przyjmuje poparcie Rosji dla wysiłków na rzecz wstrzymania działań wojennych na wschodzie Ukrainy, w tym także dla piątkowych negocjacji w stolicy Białorusi. Ukraiński prezydent ma nadzieję, że ewentualny rozejm będzie respektowany przez prorosyjskich separatystów.

dvsnvgk

Podziel się opinią

Share
dvsnvgk
dvsnvgk
Więcej tematów