Trwa ładowanie...
d2nzeho
d2nzeho
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pesymistyczna Polska samorządowa

Nastroje na szczeblu lokalnym pogarszają się i to we wszystkich kluczowych dziedzinach - wynika z Barometru Samorządowego zrealizowanego przez KB Pretendent dla "Dziennika Gazety Prawnej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2nzeho

W ankietach przedstawiciele 624 gmin i powiatów ocenili stan obecny i perspektywy na kolejne 3 miesiące w takich obszarach, jak edukacja, finanse, zdrowie, inwestycje i wykorzystanie środków unijnych.

Ankiety pozwalają ocenić skalę optymizmu lub pesymizmu. Poszczególnym odpowiedziom przyporządkowano wartości od 1 do 5, gdzie 1 oznacza "bardzo źle", 5 "bardzo dobrze". Wyciągana jest średnia - wskaźnik nastrojów w samorządach.

Najniższe notowania zebrała ocena wysokości środków przyznanych na cele oświatowe w stosunku do potrzeb edukacyjnych. Wskaźnik na najbliższe trzy miesiące wyniósł 2,27, a za ostatni kwartał - 2,34.

d2nzeho

Poniżej "3" są też prognozy nt. poziomu wpływów budżetowych - odpowiednio: 2,81 i 2,84, oraz ws. dostępności służby zdrowia - 2,95 i 3,06.

Najwyższe opinie, po 3,55 za ostatni kwartał, zebrały: ocena liczby inwestycji drogowych i w infrastrukturę (3,23 na najbliższe 3 miesiące) oraz skuteczności wykorzystania unijnych środków (3,35).

d2nzeho

Podziel się opinią

Share

d2nzeho

d2nzeho
Więcej tematów