Trwa ładowanie...
d2ytajf
23-11-2015 04:55

Pesymistyczna Polska samorządowa

Nastroje na szczeblu lokalnym pogarszają się i to we wszystkich kluczowych dziedzinach - wynika z Barometru Samorządowego zrealizowanego przez KB Pretendent dla "Dziennika Gazety Prawnej".

d2ytajf
d2ytajf

W ankietach przedstawiciele 624 gmin i powiatów ocenili stan obecny i perspektywy na kolejne 3 miesiące w takich obszarach, jak edukacja, finanse, zdrowie, inwestycje i wykorzystanie środków unijnych.

Ankiety pozwalają ocenić skalę optymizmu lub pesymizmu. Poszczególnym odpowiedziom przyporządkowano wartości od 1 do 5, gdzie 1 oznacza "bardzo źle", 5 "bardzo dobrze". Wyciągana jest średnia - wskaźnik nastrojów w samorządach.

Najniższe notowania zebrała ocena wysokości środków przyznanych na cele oświatowe w stosunku do potrzeb edukacyjnych. Wskaźnik na najbliższe trzy miesiące wyniósł 2,27, a za ostatni kwartał - 2,34.

Poniżej "3" są też prognozy nt. poziomu wpływów budżetowych - odpowiednio: 2,81 i 2,84, oraz ws. dostępności służby zdrowia - 2,95 i 3,06.

Najwyższe opinie, po 3,55 za ostatni kwartał, zebrały: ocena liczby inwestycji drogowych i w infrastrukturę (3,23 na najbliższe 3 miesiące) oraz skuteczności wykorzystania unijnych środków (3,35).

d2ytajf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ytajf
Więcej tematów