Pensje w Straży Granicznej pójdą w górę. Chętnych do służby przybywa
Konflikt na granicy polsko-białoruskiej nie ustaje. Okazuje się jednak, że to nie odstrasza nowych kandydatów na pograniczników, bo zainteresowanie służbą w Straży Granicznej w tym regionie rośnie. - Wpływ (na to - red.) mogą mieć również planowane na przyszły rok podwyżki w służbie - wskazuje kpt. Monika Chwastek z podlaskiej SG.
20.10.2021 11:42
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Sytuacja na granicy z Białorusią nadal jest bardzo napięta. Każdego dnia do Polski przez polsko-białoruską granicę przedostają się lub próbują przedostać dziesiątki, a nawet setki nielegalnych emigrantów ściąganych do Europy przez białoruski reżim.
Konflikt na granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna podała nowe dane
Jak wynika z najnowszych danych przekazanych przez Straż Graniczną, tylko minionej doby (19.10) pogranicznicy odnotowali aż 424 próby nielegalnych prób przedarcia się przez polską granicę ze strony białoruskiej.
"Zatrzymanych zostało 6 nielegalnych imigrantów: 5 obywateli Iraku i obywateli Syrii. Za pomocnictwo strażnicy graniczni zatrzymali 4 osoby- obywateli Polski, Syrii, Iranu oraz Autonomii Palestyńskiej" - przekazała w środę polska SG w mediach społecznościowych.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Neonaziści zorganizują straż obywatelską na granicy z Polską? Niepokojące doniesienia
Rośnie liczba chętnych do wstąpienia w szeregi Straży Granicznej. Na Podlasiu zwiększono limity przyjęć
Eskalująca sytuacja na wschodniej granicy Polski nie odstrasza jednak nowych kandydatów do służby w Straży Granicznej. Chętnych przybywa zwłaszcza na Podlasiu, gdzie oddział SG zwiększył limity naboru do służby.
ZOBACZ TEŻ: Dobitna reakcja na wystąpienie Mariana Banasia. Poseł od Ziobry nie przebierał w słowach
- Wcześniej w październiku były 32 miejsca, jednak na nasz wniosek został zwiększony on do 40, a w grudniu o dodatkowe 10. Do końca roku przyjmiemy 50 osób - przekazała w rozmowie z PAP kapitan Monika Chwastek z podlaskiej SG. Warto przy tym zwrócić uwagę, że aktualnie podlaski oddział liczy 2150 funkcjonariuszy i jest jednym z największych w Polsce.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Źródła w rządzie: nie ma kryzysu przy granicy z Niemcami
W ocenie Chwastek zwiększone zainteresowanie wstąpieniem w szeregi SG może brać się m.in. z przekazu medialnego nt. sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, ale nie tylko. - Wpływ (na to – red.) mogą mieć również planowane na przyszły rok podwyżki w służbie - dodała.
Jak wynika z oficjalnych informacji - o wstąpienie do służby w Straży Granicznej mogą starać się niekarani obywatele Polski do 35. roku życia. Osoby te muszą mieć minimum średnie wykształcenie oraz muszą dać "rękojmię zachowania tajemnicy". Więcej informacji na temat warunków przyjęcia do służby można znaleźć na oficjalnej stronie Straży Granicznej.
Źródło: PAP