Trwa ładowanie...
ds6wu30

Paweł Wojtunik: korupcja to patologia demokratyczna

- Korupcja to patologia demokratyczna. Dotyka wszystkich partii, grup społecznych, instytucji. Gdybym miał wymieniać dzisiaj instytucje czy organizacje zagrożone korupcją, to musiałbym wymienić wszystkie - od Kościoła katolickiego po jednostki samorządu terytorialnego najniższego szczebla. Jest to patologia - mówi w RMF FM szef CBA Paweł Wojtunik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Wojtunik: korupcja to patologia demokratyczna
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
ds6wu30

- Nie wszyscy rozumieją, czym jest korupcja i przestępczość, i nie rozumieją tego, że jest to patologia - tymi słowami Wojtunik odnosi się do twierdzenia, że "rak korupcji znów toczy państwo", które wygłasza opozycja. Stacja zwraca uwagę, że od MSW, Komendy Głównej Policji, Głównego Urzędu Statystycznego czy MSZ wymagamy czystości; od tego zależy też nasze poczucie bezpieczeństwa.

- Nie jestem politykiem, więc nie chciałbym komentować wypowiedzi opozycji - mówi Wojtunik i zaznacza, że korupcja to patologia demokratyczna. - Patologia, która - podobnie jak alkoholizm, samobójstwa - dotyka wszystkich - zaznacza.

Szef CBA odnosi się również m.in. do sprawy Adama Hofmana. W piątek media zdominowała informacja, że CBA zawiadomiło prokuraturę o nieprawidłowościach w oświadczeniach majątkowych posła PiS. Według mediów podczas kontroli oświadczeń majątkowych posła PiS agenci CBA znaleźli wpływające na konto Hofmana kwoty niezgłoszone urzędowi skarbowemu. Według RMF FM może chodzić o transakcje na kwotę ok. 100 tys. zł.

ds6wu30

- Nie moją rolą jest ocena karna. To należy do prokuratury, natomiast były przesłanki do tego, aby skierować w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury w związku z pewnymi faktami, które mogą nosić znamiona popełnienia przestępstwa. To jest rutynowa procedura, rutynowe kontrole. Zresztą wielu posłów kontrolujemy... może nie wielu, ale majątki prawie wszystkich posłów i senatorów przejrzeliśmy w ciągu ostatnich lat. Przyjąłem takie założenie, taki system, że robimy to, nie reagując na publikacje medialne, ale robimy to systemowo, przesiewowo - mówi Wojtunik.

Źródło: RMF FM

ds6wu30

Podziel się opinią

Share
ds6wu30
ds6wu30
Więcej tematów