Trwa ładowanie...
d23q2fn

Paweł Kukiz tweetuje. Grozi prokuraturą za nazywanie go antysemitą

Fala krytyki wylała się na Pawła Kukiza. Nazwano go "obrzydliwym antysemitą". Wszystko po jego wpisie na Twitterze na temat żydowskich sędziów, którzy skazali na śmierć Augusta Fieldorfa "Nila".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz (East News)
d23q2fn

"Dziś 66 rocznica zamordowania Augusta Fieldorfa 'Nila'. Na karę śmierci skazany został przez 'sąd' pod przew. Żydówki Marii Gurowskiej,córki Moryca i Frajdy z Eisenmanów. W składzie 'sędziowskim' było jeszcze dwóch Żydów - Emil Merz i Gustaw Auscaler" (pisownia oryginalna) - napisał Paweł Kukiz na Tweeterze.

Pod wpisem natychmiast pojawiły się krytyczne komentarze.

d23q2fn

"Z wielką przyjemnością pana blokuje, pan jest obrzydliwym antysemitą! narodowość sędziów niczego nie wyjaśnia, oni czuli się polskimi komunistami, więc podkreślanie ich narodowości, nie przekonań ideologicznych, służy wzbudzaniu nienawiści rasowej i rozgrzeszaniu tej ideologii" (pisownia oryginalna) - skomentował słowa Kukiza Krzysztof Mądel, jezuita i teolog.

W podobnym tonie napisał także Cezary Tomczyk. W swoim komentarzu odniósł do sytuacji, kiedy lider Kukiz'15 przepraszał za wprowadzenie do Sejmu narodowców.

Kukiz o słowach Katza

Paweł Kukiz wrócił też jeszcze raz do wypowiedzi izraelskiego ministra Israela Katza. "Skoro minister Katz mówi o Polakach biorących udział w mordowaniu Żydów (a tacy niestety byli) pozwalam sobie przypominać o Żydach, którzy w służbie Sowietom mordowali Polaków. Z tą różnicą, że wymieniam ich z nazwiska" (pisownia oryginalna) - pisze w kolejnym poście na Twitterze.

Kukiz tłumaczy swoje wpisy ###

W pewnym momencie na jego profilu na Facebooku pojawiło się wyjaśnienie wcześniejszych wpisów. Kukiz oświadcza, że "wpisy są reakcją na obraźliwe wobec Narodu Polskiego wypowiedzi pani Mitchell (dziennikarki), premiera Izraela Netanjahu oraz ministra spraw zagranicznych Izraela, pana Katza, którzy winą za przypadki udziału Polaków w Holokauście chcą obarczyć cały Naród Polski".

d23q2fn

Wyjaśnia też, że nie było jego intencją "cedowanie odpowiedzialności za komunistyczne zbrodnie dokonane na Polakach przez osoby narodowości żydowskiej na cały Naród Żydowski".

Jednocześnie informuje, że każdy przypadek nazywania go antysemitą będzie zgłaszał do prokuratury.

Facebook.com
Podziel się

Przeczytaj także:
Generał August Emil Fieldorf - nie prosił oprawców o łaskę. Mordercy nie odpowiedzieli za tę zbrodnię
Kontrowersyjne słowa Israela Katza o Polakach. Paweł Kukiz pisze do Mateusza Morawieckiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23q2fn

Podziel się opinią

Share

d23q2fn

d23q2fn
Więcej tematów