Trwa ładowanie...
d3a0i6n

Paweł Kukiz prosi o pomoc wyborców. "Z kim w koalicję?"

Przełom w polskiej polityce. Od czwartku obywatele mogą głosować przez internet. Na razie na to, z kim Paweł Kukiz powinien wejść w koalicję.
Share
Paweł Kukiz prosi wyborców o radę. Z kim powinien wejść w koalicję?
Paweł Kukiz prosi wyborców o radę. Z kim powinien wejść w koalicję?Źródło: East News, Fot: Rafał Oleksiewicz/REPORTER
d3a0i6n

Lider Kukiz'15 opublikował na swoim profilu na Facebooku ankietę. Po zarejestrowaniu się, można oddać głos na koalicjanta, z którym ugrupowanie miałoby znaleźć się na wspólnych listach.

Jak podkreślił Paweł Kukiz, oprócz samodzielnego startu w jesiennych wyborach do Sejmu, w rachubę wchodzą jeszcze cztery opcje. Sondę można znaleźć pod tym linkiem.

Paweł Kukiz pyta wyborców. "Z kim w koalicję?"

Osoby, które uzupełniły ankietę, najchętniej widziałyby Kukiz'15 w koalicji z Januszem Korwin-Mikkem. Na takie rozwiązanie oddano 39 proc. głosów. Bezpartyjni Samorządowcy to dobry koalicjant zdaniem 23 proc. głosujących dalej jest Ruch Mariusza Maksa Kolonko (15 proc.), PSL (14 proc.) i Ruch Narodowy (9 proc.).

d3a0i6n

"Możliwa jest zarówno koalicja z jednym podmiotem jak i z kilkoma. Proszę o Twoją radę - z kim koalicja byłaby dla Kukiz'15 najlepsza? Możesz zaznaczyć kilka opcji" - czytamy.

Od niemal dwóch tygodni Kukiz prowadzi rozmowy z przedstawicielami kilku ugrupowań. Ostatnio spotkał się ze wspomnianym Maksem Kolonko, wcześniej głośno było o jego kontaktach z PSL.

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3a0i6n

Podziel się opinią

Share
d3a0i6n
d3a0i6n
Więcej tematów