Trwa ładowanie...
d3q5nyf

Partia Jarosława Kaczyńskiego bez większości w sondażu. Dobry wynik partii Szymona Hołowni

Najnowszy sondaż daje PiS poparcie na poziomie 29 proc. Na KO chce głosować 26 proc. ankietowanych, a na Polskę 2050 20 proc. pytanych. Gdyby do koalicji weszła Lewica, wtedy partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby być odsunięta od władzy.
Share
Najnowszy sondaż poparcia partii politycznych. Partia Jarosława Kaczyńskiego odda władzę?
Najnowszy sondaż poparcia partii politycznych. Partia Jarosława Kaczyńskiego odda władzę?Źródło: East News
d3q5nyf

Kolejny sondaż poparcia partii polityczny daje PiS poniżej 30 proc. W najnowszym badaniu, które zostało opublikowane w piątek, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 29 proc. głosów - wynika z sondażu Ipsos dla OKO.press. Taki wynik oznacza, że gdyby najbliższe wybory parlamentarne odbyły się pod koniec listopada, to Prawo i Sprawiedliwość straciłoby większość w Sejmie.

Drugie miejsce w sondażu zajmuje KO, którą popiera 26 proc. badanych. Na podium z wysokim wynikiem uplasowała się partia Szymona Hołowni. Polska 2050 ma 20 proc. poparcia. 10. proc. ankietowanych popiera Lewicę. Gdyby te ugrupowania zawiązały koalicję, mogłyby liczyć na ok. 265 mandatów, co pozwoliłoby odsunąć od władzy PiS.

Przeczytaj: PiS w tarapatach. Ryszard Terlecki: mamy plan, jak to naprawić

d3q5nyf

Najnowszy sondaż poparcia partii politycznych. Partia Jarosława Kaczyńskiego odda władzę?

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Konfederacja z wynikiem 9 proc. Ewentualny sojusz tej partii z Prawem i Sprawiedliwością skutkowałby 194 mandatami, co nie dawałoby większości. Pod progiem wyborczym znalazła się rozpadająca już Koalicja Polska. Na PSL i Kukiz’15 chęć oddania głosu zadeklarowało 4 proc. respondentów. 5 proc. badanych nie potrafiło odpowiedzieć, na kogo oddałoby swój głos.

Sondaż Ipsos dla OKO.press został przeprowadzony metodą telefoniczną CATI, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca dorosłych Polaków w dniach 23-25 listopada 2020. Losowanie próby miało charakter warstwowo-proporcjonalny. Kontrolowano miejsce zamieszkania respondenta pod względem województwa i wielkości miejscowości.

Przeczytaj również: PiS odnotowuje rekordowy spadek poparcia. Tak złych wyników partia Jarosława Kaczyńskiego nie miała nigdy

d3q5nyf

Zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego. Barbara Nowacka zdradza szczegóły

Źródło: oko.press

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3q5nyf

Podziel się opinią

Share
d3q5nyf
d3q5nyf
Więcej tematów