Trwa ładowanie...

Parlamentarzyści PiS deklarują szybką realizację obietnic. Na początek emerytury i 500 zł na dziecko

Nowo wybrani parlamentarzyści z regionu radomskiego zadeklarowali, że zrobią wszystko, by obietnice wyborcze zostały zrealizowane. Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział, że w pierwszej kolejności PiS zajmie się procesem legislacyjnym dotyczącym ustawy emerytalnej i "Rodziny 500 plus".
Share
Parlamentarzyści PiS deklarują szybką realizację obietnic. Na początek emerytury i 500 zł na dziecko
Źródło: PAP, Fot: Piotr Polak
dz4r7md

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, który ponownie zdobył mandat senatorski w okręgu nr 49 podkreślił, że wygrana PiS w wyborach to wielkie zobowiązanie. - Zaraz po ukonstytuowaniu się Sejmu i Senatu chcemy rozpocząć proces legislacyjny nad sztandarowymi naszymi ustawami: Rodzina 500 plus i ustawą przywracającą poprzedni wiek emerytalny - zapowiedział Karczewski podczas konferencji prasowej w Radomiu. - Będziemy chcieli dotrzymać obietnic i wszystkie te nasze projekty i plany wprowadzać jak najszybciej w życie - dodał.

Karczewski pytany o to, czy będzie marszałkiem Senatu, czy ministrem zdrowia powiedział, że są różne spekulacje na ten temat, ale decyzję w sprawie wyboru ministra zdrowia podejmie premier rządu. - Decyzje te zapadną w przeciągu tygodnia, dwóch tygodni - dodał.

Zespół parlamentarny ds. Radomia

Lider PiS w regionie radomskim Marek Suski podkreślał, że PiS w okręgu nr 17 - tak jak i w całej Polsce - osiągnął najlepszy wynik w dotychczasowej historii prawicy. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło tutaj prawie 47,49 proc. głosów, a co za tym idzie - pięć mandatów do Sejmu. Kandydaci PiS zwyciężyli także w wyborach do Senatu.

dz4r7md

Suski zapowiedział stworzenie przez parlamentarzystów PiS specjalnego zespołu parlamentarnego działającego na rzecz Radomia i regionu radomskiego. Lider PiS w regionie radomskim dodał, że liczy na to, iż w prace zespołu włączą się też pozostali posłowie z Ziemi Radomskiej, także ci z innych ugrupowań.

Suski był pytany przez dziennikarzy o realizację obietnicy dot. wydzielenia Warszawy z Mazowsza, złożonej przez PiS w kampanii wyborczej w postaci jednego z punków kontraktu, który podpisał podczas pobytu w Radomiu prezes Jarosław Kaczyński. - Znam prezesa już ponad ćwierć wieku i wiem, że on słowa dotrzymuje. Gdyby nie mógł dotrzymać, to znaczy, że się wydarzyło coś zupełnie wyjątkowego. Ale jak znam prezesa, to nawet jeżeli to jego dane słowo nie jest może najlepsze dla sprawy, to dotrzymuje obietnicy. Tu jest dobra sprawa i wierzę, że będzie ono dotrzymane - oświadczył Suski.

PiS zdobył w tegorocznych wyborach do Sejmu w okręgu radomskim pięć mandatów. Oprócz Suskiego w Sejmie zasiądą: dotychczasowy poseł Dariusz Bąk, dotychczasowy senator Wojciech Skurkiewicz, b. prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak i b. wiceprezydent miasta Anna Kwiecień. Także w wyborach do Senatu zwyciężyli kandydaci PiS. Mandat w okręgu nr 49 zdobył senator Stanisław Karczewski, a w okręgu nr 50 - Adam Bielan.

W wyborach parlamentarnych w 2011 r. w okręgu radomskim również zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 40,15 proc. PiS zdobył wówczas cztery mandaty poselskie oraz obydwa senackie.

dz4r7md

Podziel się opinią

Share
dz4r7md
dz4r7md
Więcej tematów