Trwa ładowanie...
Art. 7

Parlament Europejski wycofuje się z procedury wobec Polski

Szefowie grup politycznych w Parlamencie Europejskim zdecydowali, że PE wycofa się ze swojej procedury w sprawie art. 7 unijnego traktatu wobec Polski. Parlament Europejski planuje też nową rezolucję w sprawie praworządności w Polsce.

Share
Parlament Europejski wycofuje się z procedury wobec Polski
Źródło: PAP/EPA, fot: Andy Rain
d2vqr20

Według źródła Polskiej Agencji Prasowej w Brukseli prowadzenie w sprawie Polski równolegle dwóch identycznych procedur nie ma sensu.

15 listopada europosłowie zainicjowali własną procedurę zmierzającą do uruchomienia art. 7. traktatu UE. Za było 438 europosłów, 152 przeciw a 71 wstrzymało się od głosu.

d2vqr20

Natomiast 20 grudnia Komisja Europejska zdecydowała o uruchomieniu swojej procedury wobec Polski i wysłaniu do państw członkowskich wniosków o uznanie Polski za kraj, w którym istnieje "wyraźne ryzyko poważnego zagrożenia dla praworządności". To pierwszy krok do objęcia sankcjami.

Właśnie procedura wszczęta przez KE jest powodem wycofania się PE z własnego wniosku. Według źródła PAP decyzja zapadnie podczas spotkania liderów wszystkich frakcji w europarlamencie.

d2vqr20

Podziel się opinią

Share
d2vqr20
d2vqr20
Więcej tematów