WP

Parada Równości 2019. Ratusz podał, ile osób wzięło udział w pochodzie

Para Równości 2019. Stołeczny ratusz podaje, że w wydarzeniu wzięło udział 47 tysięcy uczestników. Z kolei organizatorzy mówią o 80 tysiącach i 8-kilometrowym pochodzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Parada Równości 2019. Podano wstępną frekwencję
Parada Równości 2019. Podano wstępną frekwencję (PAP)
WP

Wcześniej "Gazeta Wyborcza" podała nieoficjanie, powołując się na policję, że marsz miał około 4 kilometrów długości. Podejrzewano, że wydarzeniu wzięło udział ok. 80 tys. osób.

- Nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń i naruszeń prawa w czasie zabezpieczania imprezy - informuje asp. sztab. Tomasz Leszczuk z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z portalem gazeta.pl.

Parada Równości 2019 ruszyła ze skrzyżowania ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. Trasa obejmowała plac Konstytucji, ul. Waryńskiego, Trasę Łazienkowską, później pochód skręcił w al. Niepodległości i przez Chałbińskiego, Al. Jerozolimskie i ul. Emilii Plater wraca do "kolorowego miasteczka".

WP

Zobacz także: Awans Kopacz. Michał Kamiński komentuje

Pierwszy raz prezydent Warszawy objął honorowym patronetem Paradę Równości. - Bądźmy tolerancyjni, bądźmy otwarci, bądźmy uśmiechnięci - powiedział Rafał Trzaskowski, otwierając kolorowy pochód.Podziękował również ambasadorom Wielkiej Brytanii, Kanady i Belgii za przybycie na imprezę.

WP

Na Paradzie Równości obecny był również Robert Biedroń z partii Wiosna.

Nieodzownym elementem Parady Równości są platformy na, których występują uczestnicy marszu. Na jednej z nich pojawił się Włodzimierz Czarzasty z SLD. Towarzyszyła mu córka.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP