Trwa ładowanie...

Parada Równości 2019. Ratusz podał, ile osób wzięło udział w pochodzie

Para Równości 2019. Stołeczny ratusz podaje, że w wydarzeniu wzięło udział 47 tysięcy uczestników. Z kolei organizatorzy mówią o 80 tysiącach i 8-kilometrowym pochodzie.
Share
Parada Równości 2019. Podano wstępną frekwencję
Parada Równości 2019. Podano wstępną frekwencjęŹródło: PAP
d4acl0a

Wcześniej "Gazeta Wyborcza" podała nieoficjanie, powołując się na policję, że marsz miał około 4 kilometrów długości. Podejrzewano, że wydarzeniu wzięło udział ok. 80 tys. osób.

- Nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń i naruszeń prawa w czasie zabezpieczania imprezy - informuje asp. sztab. Tomasz Leszczuk z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z portalem gazeta.pl.

Parada Równości 2019 ruszyła ze skrzyżowania ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. Trasa obejmowała plac Konstytucji, ul. Waryńskiego, Trasę Łazienkowską, później pochód skręcił w al. Niepodległości i przez Chałbińskiego, Al. Jerozolimskie i ul. Emilii Plater wraca do "kolorowego miasteczka".

d4acl0a

Zobacz także: Awans Kopacz. Michał Kamiński komentuje

Pierwszy raz prezydent Warszawy objął honorowym patronetem Paradę Równości. - Bądźmy tolerancyjni, bądźmy otwarci, bądźmy uśmiechnięci - powiedział Rafał Trzaskowski, otwierając kolorowy pochód.Podziękował również ambasadorom Wielkiej Brytanii, Kanady i Belgii za przybycie na imprezę.

Na Paradzie Równości obecny był również Robert Biedroń z partii Wiosna.

Nieodzownym elementem Parady Równości są platformy na, których występują uczestnicy marszu. Na jednej z nich pojawił się Włodzimierz Czarzasty z SLD. Towarzyszyła mu córka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4acl0a

Podziel się opinią

Share
d4acl0a
d4acl0a
Więcej tematów