Trwa ładowanie...
d2r9e7k

Para prezydencka otrzymała zaproszenie do Białego Domu

Prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda otrzymali oficjalne zaproszenie do złożenia wizyty w Białym Domu w czerwcu - powiedział PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Share
Prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda
Prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-DudaŹródło: East News
d2r9e7k

O tym, że prezydent USA Donald Trump skierował zaproszenie do polskiej pary prezydenckiej do złożenia wizyty w Waszyngtonie poinformował jako pierwszy portal wPolityce.pl.

Wiadomo, że prezydent planował wizytę w Stanach Zjednoczonych w czerwcu.

Jak powiedział Szczerski na konferencji prasowej, szczegóły nie są jeszcze znane, ale będzie o nich informować strona amerykańska jako gospodarz. - Pan prezydent w czerwcu w Białym Domu podtrzyma także zaproszenie dla Donalda Trumpa zaproszenie do Polski na wrzesień - dodał.

d2r9e7k

Powiedział, że prawdopodobnie powtórzy się scenariusz z ubiegłym roku, więc prezydent uda się do Waszyngtonu po szczycie Inicjatywy Trójmorza, który w tym roku odbędzie się w Słowenii w dniach 5-6 czerwca.

Krzysztof Szczerski jeszcze w maju udaje się do Waszyngtonu, aby ustalić wszystkie kwestie, dotyczące wizyty.

Jak dodał, nie jest wykluczone, iż podobnie, jak to było w ubiegłym roku, prezydent uda się do Waszyngtonu po szczycie Inicjatywy Trójmorza, który w tym roku odbędzie się w Słowenii w dniach 5-6 czerwca, jednak nie wcześniej niż za 30 dni, więc po 10 czerwca.

d2r9e7k

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: #15LatRazem. Foodtruck WP w Holandii

d2r9e7k

Podziel się opinią

Share
d2r9e7k
d2r9e7k
Więcej tematów