Trwa ładowanie...

Para książęca w Polsce. Skandaliczne relacje CNN, USA Today, Daily Mirror i Daily Mail

Poważna wpadka CNN. Na pasku amerykańskiej stacji poinformowano o wizycie księcia Williama i księżnej Catherine i odwiedzinach "polskiego obozu koncentracyjnego".

Para książęca w Polsce. Skandaliczne relacje CNN, USA Today, Daily Mirror i Daily MailŹródło: CNN Newsource/x-news, fot: cnn
d13p18v
d13p18v

Para książęca zwiedzała we wtorek, podczas drugiego dnia wizyty w Polsce, teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof na Pomorzu. Brytyjscy goście spotkali się także z pięcioma b. więźniami obozu, w tym dwoma Anglikami.

Muzeum Auschwitz przypomniało na Twitterze, że obóz koncentracyjny Stutthof był obozem nazistowskim i zwróciło się do amerykańskich mediów o korektę tej nieprawidłowej informacji. Podały ją m.in. USA Today, CNN, „Daily Mirror” i „Daily Mail”.

To nie pierwszy raz, gdy zagraniczne media zaliczają wpadkę. Zresztą fatalne wypowiedzi przytrafiały się również najważniszjym politykom. Również prezydent Barack Obama podczas jednej z konferencji mówił o "polskich obozach zagłady".

Muzeum Auschwitz od ubiegłego roku udostępnia na swojej stronie internetowej aplikację "Remember", służącą do eliminowania z tekstów takich wyrażeń, jak "polskie obozy śmierci" lub "polskie obozy koncentracyjne".

d13p18v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13p18v
Więcej tematów