Trwa ładowanie...

Papież wyraża bliskość z ludźmi dotkniętymi przez trzęsienie ziemi

• Papież Franciszek wyraził bliskość z mieszkańcami środkowych Włoch
• W niedzielę rano rejon ten nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,5
• "Modlę się za rannych i za rodziny, które doznały największych strat"
• Papież zapewnił również o modlitwie za ekipy zaangażowane w akcję ratunkową

Papież wyraża bliskość z ludźmi dotkniętymi przez trzęsienie ziemiŹródło: PAP/EPA, fot: OSSERVATORE ROMANO
d163xx6

Papież Franciszek wyraził bliskość z mieszkańcami środkowych Włoch, dotkniętymi przez niedzielne trzęsienie ziemi. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie papież zapewnił o swej modlitwie za poszkodowanych i ratowników.

Zwracając się do tysięcy osób zebranych w południe na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański papież Franciszek powiedział: - Wyrażam moją bliskość z ludnością środkowych Włoch, dotkniętą przez trzęsienie ziemi. Także dzisiaj rano był silny wstrząs.

- Modlę się za rannych i za rodziny, które doznały największych strat, jak i za ekipy zaangażowane w akcję ratunkową i niesienie pomocy. Niech Zmartwychwstały Pan da im siłę, a Matka Boża ich chroni - dodał papież.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,5, które nawiedziło Włochy przed godziną 8 rano nie spowodowało ofiar śmiertelnych. Kilkadziesiąt osób odniosło obrażenia. Zanotowano ogromne szkody, między innymi w Nursji w Umbrii, rodzinnym mieście świętego Benedykta, patrona Europy. Runęła tam XIV-wieczna bazylika pod jego wezwaniem.

d163xx6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d163xx6
Więcej tematów