Trwa ładowanie...

Papież wyraża bliskość z ludźmi dotkniętymi przez trzęsienie ziemi

• Papież Franciszek wyraził bliskość z mieszkańcami środkowych Włoch
• W niedzielę rano rejon ten nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,5
• "Modlę się za rannych i za rodziny, które doznały największych strat"
• Papież zapewnił również o modlitwie za ekipy zaangażowane w akcję ratunkową

Share
Papież wyraża bliskość z ludźmi dotkniętymi przez trzęsienie ziemi
Źródło: PAP/EPA, Fot: OSSERVATORE ROMANO
d1zyhps

Papież Franciszek wyraził bliskość z mieszkańcami środkowych Włoch, dotkniętymi przez niedzielne trzęsienie ziemi. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie papież zapewnił o swej modlitwie za poszkodowanych i ratowników.

Zwracając się do tysięcy osób zebranych w południe na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański papież Franciszek powiedział: - Wyrażam moją bliskość z ludnością środkowych Włoch, dotkniętą przez trzęsienie ziemi. Także dzisiaj rano był silny wstrząs.

d1zyhps

- Modlę się za rannych i za rodziny, które doznały największych strat, jak i za ekipy zaangażowane w akcję ratunkową i niesienie pomocy. Niech Zmartwychwstały Pan da im siłę, a Matka Boża ich chroni - dodał papież.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,5, które nawiedziło Włochy przed godziną 8 rano nie spowodowało ofiar śmiertelnych. Kilkadziesiąt osób odniosło obrażenia. Zanotowano ogromne szkody, między innymi w Nursji w Umbrii, rodzinnym mieście świętego Benedykta, patrona Europy. Runęła tam XIV-wieczna bazylika pod jego wezwaniem.

d1zyhps

Podziel się opinią

Share
d1zyhps
d1zyhps
Więcej tematów