Trwa ładowanie...
d4j4x0z
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież: wkrótce stanowisko Watykanu ws. objawień w bośniackim Medziugorie

Wkrótce zostanie ogłoszone stanowisko Watykanu w sprawie objawień maryjnych w bośniackim Medziugorie. Taką informację przekazał dziennikarzom na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z Sarajewa papież Franciszek. W ciągu miesiąca, najprawdopodobniej w ostatnią środę czerwca, powinno się odbyć spotkanie kardynałów i biskupów z Kongregacji Nauki Wiary.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież: wkrótce stanowisko Watykanu ws. objawień w bośniackim Medziugorie
(PAP/EPA)
d4j4x0z

Objawienia rozpoczęły się Medziugorie w czerwcu 1981 i trwają do dzisiaj. Po raz pierwszy Maryja miała ukazać się szóstce dzieci 24 czerwca tego roku na wzgórzu Crnica, potem objawienia przeniosły się do kościoła w Medziugorie. Według relacji sześciu osób, zwanych widzącymi, Maryja objawia się im osobiście, zawsze tam, gdzie obecnie przebywają. Objawieniom towarzyszą przesłania Matki Bożej, dotyczące np. nawrócenia, postu, rodziny, wiary, modlitwy, sakramentów itp.

Kościół katolicki bada te objawienia i na razie nie wypowiedział się na ich temat, nie odrzucił ich, ale i nie potwierdził ich prawdziwości.

Papież Benedykt XVI w 2010 roku powołał specjalną komisję do zbadania objawień w Medziugorie, która zakończyła swoje prace w 2014 roku i przekazała wnioski Kongregacji Nauki Wiary.

Do tej pory Watykan był ostrożny w ocenie objawień. zalecał diecezjom powstrzymanie się od organizacji oficjalnie pielgrzymek do bośniackiego sanktuarium. Medziugorje odwiedza jednak co roku ponad milion pielgrzymów.

d4j4x0z

Podziel się opinią

Share

d4j4x0z

d4j4x0z
Więcej tematów