Trwa ładowanie...
d2rvvei
IAR

Papież: wkrótce stanowisko Watykanu ws. objawień w bośniackim Medziugorie

Wkrótce zostanie ogłoszone stanowisko Watykanu w sprawie objawień maryjnych w bośniackim Medziugorie. Taką informację przekazał dziennikarzom na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z Sarajewa papież Franciszek. W ciągu miesiąca, najprawdopodobniej w ostatnią środę czerwca, powinno się odbyć spotkanie kardynałów i biskupów z Kongregacji Nauki Wiary.
Share
Papież: wkrótce stanowisko Watykanu ws. objawień w bośniackim Medziugorie
Źródło: PAP/EPA
d2rvvei

Objawienia rozpoczęły się Medziugorie w czerwcu 1981 i trwają do dzisiaj. Po raz pierwszy Maryja miała ukazać się szóstce dzieci 24 czerwca tego roku na wzgórzu Crnica, potem objawienia przeniosły się do kościoła w Medziugorie. Według relacji sześciu osób, zwanych widzącymi, Maryja objawia się im osobiście, zawsze tam, gdzie obecnie przebywają. Objawieniom towarzyszą przesłania Matki Bożej, dotyczące np. nawrócenia, postu, rodziny, wiary, modlitwy, sakramentów itp.

Kościół katolicki bada te objawienia i na razie nie wypowiedział się na ich temat, nie odrzucił ich, ale i nie potwierdził ich prawdziwości.

Papież Benedykt XVI w 2010 roku powołał specjalną komisję do zbadania objawień w Medziugorie, która zakończyła swoje prace w 2014 roku i przekazała wnioski Kongregacji Nauki Wiary.

Do tej pory Watykan był ostrożny w ocenie objawień. zalecał diecezjom powstrzymanie się od organizacji oficjalnie pielgrzymek do bośniackiego sanktuarium. Medziugorje odwiedza jednak co roku ponad milion pielgrzymów.

d2rvvei

Podziel się opinią

Share
d2rvvei
d2rvvei
Więcej tematów