Trwa ładowanie...
drzq1sb
papież
15-01-2017 19:27

Papież: słowa Jezusa docierają do nizin społecznych

Benedykt XVI powiedział podczas
audiencji generalnej w Watykanie, że słowa Jezusa docierają do
powszechnie pogardzanych osób z nizin społecznych, także, jak to
ujął, przytaczając słowa z Ewangelii, do "celników i nierządnic".

Share
drzq1sb

Katechezę papież poświęcił postaci apostoła Mateusza i przypomniał, że jako celnik był on uważany za grzesznika i kolaboranta.

Benedykt XVI podkreślił, że przed powołaniem przez Chrystusa "Mateusz z powodu tego zajęcia, zgodnie z ówczesnym sposobem myślenia w Izraelu, był pogardzany jako publiczny grzesznik".

Jako celnik był uważany za kolaboranta obcej władzy (...) pobierającego podatki na rzecz okupanta, za człowieka chciwego i małodusznego - dodał papież, zauważając następnie: tymczasem Jezus nie wahał się powołać go do grona Dwunastu.

Ktoś, kto na pozór zdaje się być dalekim od świętości, może dać przykład gotowości na przyjęcie miłosierdzia i na dawanie świadectwa o miłości Jezusa -przypomniał Benedykt XVI.

drzq1sb

Po polsku papież powiedział:_ Drodzy Polacy. Pozdrawiam serdecznie was i waszych najbliższych. Święty Mateusz pozostawił w swojej Ewangelii szczególne świadectwo o miłości Jezusa do każdego człowieka. Medytacja nad jego przesłaniem niech będzie dla nas wszystkich źródłem nadziei i pokoju_.

W audiencji w watykańskiej Auli Pawła VI, do której papież przybył z Castel Gandolfo, uczestniczyło około 7 tys. pielgrzymów z całego świata.

Sylwia Wysocka

drzq1sb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drzq1sb
drzq1sb
Więcej tematów