Trwa ładowanie...
d9bb21p

Papież: rozwiedzeni będący w nowych związkach wciąż są częścią Kościoła

Rozwodnicy, którzy zawarli nowe związki małżeńskie, "wciąż stanowią część Kościoła" i nie mogą być traktowani jakby byli ekskomunikowani - oświadczył podczas audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek.
Share
Papież Franciszek
Papież FranciszekŹródło: PAP/EPA, Fot: GIORGIO ONORATI
d9bb21p

Kwestia dopuszczenia rozwodników do sakramentu komunii wywołała wiele podziałów w czasie synodu na temat rodziny na jesieni zeszłego roku.

- Bardzo wzrosła świadomość tego, że konieczne jest braterskie i uważne podejście w miłości i prawdzie wobec ochrzczonych, którzy zawarli nowy związek po porażce sakramentalnego małżeństwa - zaznaczył papież.

Podkreślił, że takich osób absolutnie "nie należy traktować jako ekskomunikowanych". - Wciąż stanowią część Kościoła - powiedział Franciszek, wywołując entuzjastyczne reakcje zgromadzonych w Auli Pawła VI.

Apelując o czynienie rozróżnienia między tymi, "którzy, cierpią z powodu separacji, i tymi, którzy ją wywołali", zaapelował, by "nie zamykać drzwi". - Wszyscy mogą w taki czy inny sposób uczestniczyć w życiu Kościoła - dodał Franciszek.

W dniach 4-25 października w Watykanie odbędzie się synod pod hasłem: "Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym".

d9bb21p

Podziel się opinią

Share
d9bb21p
d9bb21p
Więcej tematów