Trwa ładowanie...
d1w9ptg

Papież pomoże Libanowi. Pieniądze dla poszkodowanych

Papież Franciszek przekazał 250 tysięcy euro dla ofiar eksplozji w Bejrucie. Do wybuchu doszło we wtorek. Zginęło w nim co najmniej 157 osób, a około 5 tysięcy jest rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież przekazał 250 tysięcy euro na pomoc Libanowi
Papież przekazał 250 tysięcy euro na pomoc Libanowi (East News, Fot: Zuma, Evandro Inetti )
d1w9ptg

Pieniądze zostały przekazane Kościołowi w Libanie za pośrednictwem powołanej do życia cztery lata temu Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Impulsem do powołania instytucji był ówczesny kryzys uchodźczy. Papież chciał mieć aktywny udział w łagodzeniu skutków kryzysu, o czym wielokrotnie wspominał.

W notce informującej o datku, Watykan zwraca uwagę, że w pomocy na miejscu bierze udział Caritas, a libański Kościół natychmiast zaangażował się w działalność humanitarną. W pomoc ofiarom eksplozji zaangażował się też polski Kościół.

O zachowanie solidarności z Libanem apelował arcybiskup Stanisław Gądecki. Konferencja Episkopatu Polski apeluje aby w niedzielę po Mszach Świętych zorganizować zbiórkę, z której wpływy zostaną przekazane na pomoc Libanowi.

d1w9ptg

Do wybuchu w Bejrucie doszło we wtorek. W jego wyniku zginęło co najmniej 157 osób, a około pięciu tysięcy zostało rannych.

Bon pomaga żonie ministra? "Teorie spiskowe"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1w9ptg

Podziel się opinią

Share
d1w9ptg
d1w9ptg
Więcej tematów