Trwa ładowanie...

Papież: księża pedofile wypaczyli swą posługę

Benedykt XVI wyraził opinię, że księża pedofile "wypaczyli" swą posługę i "sprowokowali zniszczenia". Słowa te znalazły się w ogłoszonym w Watykanie liście papieża do seminarzystów na zakończenie roku kapłańskiego.

Share
Papież: księża pedofile wypaczyli swą posługęŹródło: AP, fot: Pier Paolo Cito
d1vtfwj

"Ostatnio musieliśmy stwierdzić z wielką przykrością, że kapłani wypaczyli ich posługę przez nadużycia seksualne wobec dzieci i młodzieży. Zamiast prowadzić osoby do dojrzałego człowieczeństwa i być tego przykładem, przez swe nadużycia sprowokowali zniszczenia, wobec których odczuwamy dogłębny ból i żal" - napisał Benedykt XVI.

"Z tego powodu u wielu, może również w Was, może budzić się pytanie, czy to dobrze zostać księdzem; czy droga celibatu jest sensowna jako droga ludzkiego życia. Nadużycie jednak, które należy głęboko potępić, nie może zdyskredytować misji kapłańskiej, która pozostaje wielka i czysta" - dodał papież.

Podkreślił następnie: "Dzięki Bogu, wszyscy znamy kapłanów przekonujących, utwierdzonych w wierze, którzy świadczą, że w tym stanie, właśnie żyjąc w celibacie, można osiągnąć autentyczne człowieczeństwo, czyste i dojrzałe".

"To, co się wydarzyło, musi jednak obudzić w nas czujność i uwagę, byśmy w drodze do kapłaństwa rzetelnie, wobec Boga, badali siebie, aby rozeznać, czy to jest Jego wolą dla mnie" - przypomniał Benedykt XVI seminarzystom.

d1vtfwj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vtfwj
d1vtfwj
Więcej tematów