Trwa ładowanie...

Papież Franciszek rozpoczął wizytę w Meksyku

• Samolot z papieżem Franciszkiem na pokładzie wylądował na lotnisku w stolicy Meksyku
• Kraj ten jest celem jego 12. zagranicznej pielgrzymki od początku pontyfikatu
• Na lotnisku w Meksyku Ojca św. powitał prezydent kraju Enrique Pena Nieto z małżonką

Share
Papież Franciszek rozpoczął wizytę w Meksyku
Źródło: PAP/EPA, Fot: ALESSANDRO DI MEO
d1vxnkg

Papież przybył do Meksyku z Hawany na Kubie, gdzie doszło do jego historycznego spotkania z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem.

Papież Franciszek rozpoczął pięciodniową pielgrzymkę do Meksyku. W ciągu najbliższych dni oprawi mszę świętą w sanktuarium Matki Bożej z Gwadelupy, spotka się z Indianami ze stanu Chiapas na południu kraju oraz odwiedzi więzienie w mieście zwanym bestią, Ciudad Juarez.

d1vxnkg

Franciszek przyznał na pokładzie samolotu, że to jego „upragniona podróż”. O chęci przyjazdu do Meksyku i spotkania z jego mieszkańcami mówił kilkukrotnie od początku pontyfikatu. - Chcę być najbliżej was jak to tylko możliwe, ale w szczególny sposób, z tymi, którzy cierpią, by móc im powiedzieć, że Jezus Chrystus ich kocha - mówił Ojciec Święty.

Dwa najbliższe dni papież spędzi w stolicy kraju. Na sobotę zaplanowano oficjalną uroczystość powitania Franciszka, a następnie spotkanie z prezydentem Meksyku Enrique Pena Nieto oraz przedstawicielami rządu. W godzinach popołudniowych papież odprawi mszę świętą w bazylice Matki Bożej z Guadalupe. Jest ona patronką obu Ameryk, a jej objawienie jest najstarszym objawieniem maryjnym, uznanym przez Kościół katolicki.

Niedzielę papież spędzi w jednej z biedniejszych gmin w okolicy stolicy - Ecatepec, gdzie odprawi mszę świętą i spotka się z wiernymi. W drugiej części dnia Franciszek wróci do miasta Meksyk na spotkanie z intelektualistami i przedstawicielami świata kultury.

Trzema najważniejszymi tematami pielgrzymki do Meksyku są zorganizowana przestępczość, bieda i imigracja. W czasie swojej dwunastej podróży zagranicznej papież odwiedzi sześć miast. Kościół katolicki ma nadzieję, że wizyta Franciszka wzmocni katolicyzm w tym kraju. Liczba wiernych szacowana jest na ok. 80 proc. populacji.

d1vxnkg

Podziel się opinią

Share
d1vxnkg
d1vxnkg
Więcej tematów