Trwa ładowanie...
dmwuoep
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież Franciszek rozpoczął wizytę w Meksyku

• Samolot z papieżem Franciszkiem na pokładzie wylądował na lotnisku w stolicy Meksyku
• Kraj ten jest celem jego 12. zagranicznej pielgrzymki od początku pontyfikatu
• Na lotnisku w Meksyku Ojca św. powitał prezydent kraju Enrique Pena Nieto z małżonką
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek rozpoczął wizytę w Meksyku
(PAP/EPA, Fot: ALESSANDRO DI MEO)
dmwuoep

Papież przybył do Meksyku z Hawany na Kubie, gdzie doszło do jego historycznego spotkania z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem.

Papież Franciszek rozpoczął pięciodniową pielgrzymkę do Meksyku. W ciągu najbliższych dni oprawi mszę świętą w sanktuarium Matki Bożej z Gwadelupy, spotka się z Indianami ze stanu Chiapas na południu kraju oraz odwiedzi więzienie w mieście zwanym bestią, Ciudad Juarez.

Franciszek przyznał na pokładzie samolotu, że to jego „upragniona podróż”. O chęci przyjazdu do Meksyku i spotkania z jego mieszkańcami mówił kilkukrotnie od początku pontyfikatu. - Chcę być najbliżej was jak to tylko możliwe, ale w szczególny sposób, z tymi, którzy cierpią, by móc im powiedzieć, że Jezus Chrystus ich kocha - mówił Ojciec Święty.

dmwuoep

Dwa najbliższe dni papież spędzi w stolicy kraju. Na sobotę zaplanowano oficjalną uroczystość powitania Franciszka, a następnie spotkanie z prezydentem Meksyku Enrique Pena Nieto oraz przedstawicielami rządu. W godzinach popołudniowych papież odprawi mszę świętą w bazylice Matki Bożej z Guadalupe. Jest ona patronką obu Ameryk, a jej objawienie jest najstarszym objawieniem maryjnym, uznanym przez Kościół katolicki.

Niedzielę papież spędzi w jednej z biedniejszych gmin w okolicy stolicy - Ecatepec, gdzie odprawi mszę świętą i spotka się z wiernymi. W drugiej części dnia Franciszek wróci do miasta Meksyk na spotkanie z intelektualistami i przedstawicielami świata kultury.

Trzema najważniejszymi tematami pielgrzymki do Meksyku są zorganizowana przestępczość, bieda i imigracja. W czasie swojej dwunastej podróży zagranicznej papież odwiedzi sześć miast. Kościół katolicki ma nadzieję, że wizyta Franciszka wzmocni katolicyzm w tym kraju. Liczba wiernych szacowana jest na ok. 80 proc. populacji.

dmwuoep

Podziel się opinią

Share

dmwuoep

dmwuoep
Więcej tematów