Trwa ładowanie...
d2dna3x

Papież Franciszek popiera związki cywilne osób tej samej płci

Papież Franciszek wzywa do uchwalenia przepisów umożliwiających związki cywilne osób homoseksualnych. Swoje poparcie dla tego pomysłu Ojciec Święty miał wyrazić w filmie dokumentalnym, który premierę miał w środę na Festiwalu Filmowym w Rzymie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek poparł związki partnerskie dla par jednopłciowych
Papież Franciszek poparł związki partnerskie dla par jednopłciowych (Getty Images)
d2dna3x

Podczas festiwalu filmowego w Rzymie miała miejsce premiera filmu dokumentalnego "Franciszek" autorstwa Evgenyia Afineevsky’ego. Jak informuje angielska telewizja CNA, Ojciec Święty odniósł się w nim do takich kwestii jak ubóstwo, migracja, nierówności rasowe i dochodowe, czy problemy osób najbardziej dotkniętych dyskryminacją.

- Osoby homoseksualne mają prawo być rodziną. Są dziećmi Bożymi - powiedział w filmie papież Franciszek. Zdaniem Ojca Świętego to, co musimy zrobić, "to stworzyć prawo o związkach partnerskich". Jak podkreślił, nikogo nie powinno się wykluczać z powodu jego orientacji seksualnej.

Z kolei reżyser filmu potwierdził w rozmowie z Catholic News Agency, że takie słowa padły podczas z jednej z dyskusji z Ojcem Świętym. Pełniąc funkcję arcybiskupa Buenos Aires, Franciszek poparł związki cywilne dla par homoseksualnych jako alternatywę dla małżeństw osób tej samej płci. Jako papież nigdy jednak nie wyszedł publicznie na rzecz związków obywatelskich.

d2dna3x

Andrzej Duda podpisał ustawę o Funduszu Medycznym. Władysław Kosiniak-Kamysz: to pomysł mojej żony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: CNA.com

d2dna3x

Podziel się opinią

Share
d2dna3x
d2dna3x
Więcej tematów