Trwa ładowanie...

Papież Franciszek odwiedza Zjednoczone Emiraty Arabskie. Historyczna pielgrzymka ponad podziałami religijnymi i kulturowymi

Papież Franciszek w niedzielny wieczór przyleciał do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podczas swojej wizyty papież spotka się z wiernymi, a także nawiąże dialog między wieloma religiami.

Papież Franciszek odwiedza Zjednoczone Emiraty Arabskie. Historyczna pielgrzymka ponad podziałami religijnymi i kulturowymiŹródło: East News, fot: ALBERTO PIZZOLI
d3u8maq
d3u8maq

Papież Franciszek zaproszony przez Zjednoczone Emiraty Arabskie

Franciszek jako pierwszy papież w historii odwiedzi Zjednoczone Emiraty Arabskie. Dotychczas sztuka ta nie udała się żadnemu z jego poprzedników. Do Abu Zabi papież Franciszek przybył na zaproszenie tamtejszego następcy tronu, księcia Muhammada ibn Zayeda an-Nahajana. W trakcie pobytu Głowy Kościoła w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbędzie się spotkanie „Międzyludzkie braterstwo”, podczas którego spotkają się przedstawiciele wielu religii. Motywem przewodnim pielgrzymki papieża Franciszka będą słowa „Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju” zaczerpnięte z pierwszego wersu Modlitwy św. Franciszka z Asyżu.

Papież Franciszek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – poniedziałek 04.02

Papież Franciszek w poniedziałek nie spotka się z wiernymi przebywającymi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zamiast tego zostanie oficjalnie powitany i spotka się z księciem Muhammada ibn Zajiedem an-Nahajanem. Kolejnym punktem pielgrzymki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie rozmowa papieża z Muzułmańską Radą Starszych, która jest jednym z inicjatorów spotkania „Międzyludzkie braterstwo”. Następnie Papież Franciszek wygłosi mowę podczas spotkania religijnego, w którym udział weźmie około 700 przywódców religijnych z całego świata, a także politycy i działacze społeczni.

Papież Franciszek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – wtorek 05.02

Wtorek papież Franciszek spędzi na spotkaniu z wiernymi. Pierwszym punktem dnia będzie odwiedzenie przez niego
katedry św. Józefa. Następnie papież odprawi mszę świętą na stadionie imienia szejka Zajeda. Dotychczas rozdano około 135 tys. biletów na tę uroczystość. Szacuje się, że wierni biorący udział w tym wydarzeniu będą przybywać zarówno z Abu Zabi, jak również z Dubaju oraz pobliskiego Omanu.

Chrześcijanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich stanowią około 10 proc. populacji. Pośród nich 750 tys. to katolicy. Większość z nich to emigranci, którzy w ramach poszukiwania lepszych warunków ekonomicznych przybyli do Zjednoczonych Emiratów Arabskich głównie z Filipin i Indii.

d3u8maq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u8maq
Więcej tematów