Trwa ładowanie...
d19w841
papież

Papież Benedykt XVI udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi

Czy człowiek, który podróżuje po wirtualnym oceanie Internetu, który poznał genom, który wybiera się w kosmos, potrzebuje Boga? - zastanawiał się papież Benedykt XVI. Papież udzielił corocznego błogosławieństwa "Urbi et Orbi" ("Miastu i Światu"). Także dziś Jezus narodził się, bo wie, że Go potrzebujemy - mówił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Benedykt XVI udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi
(AFP)
d19w841

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/boze-narodzenie-w-watykanie-6038715798688897g )
Boże Narodzenie w Watykanie

W orędziu na Boże Narodzenie Benedykt XVI powiedział, że podczas, gdy wszyscy apelują o postęp, solidarność i pokój, na świecie szerzy się terroryzm i przemoc. Papież mówił, że w dobie największych osiągnięć naukowych oraz technicznych i podboju kosmosu, ludzie wciąż umierają z głodu i nędzy.

d19w841

Benedykt XVI wspomniał wszystkich, szczególnie zaś dzieci, umęczonych przez użycie broni, terroryzm i wszelkiego rodzaju przemoc, w epoce, w której wszyscy wzywają i głoszą postęp, solidarność i pokój dla wszystkich.

W bożonarodzeniowym orędziu Benedykt XVI zaapelował też o pokój w Ziemi Świętej, w Libanie, Iraku, Darfurze, na Sri Lance oraz wszędzie tam, gdzie trwają zbrojne konflikty.

Z głębokim niepokojem myślę w tym świątecznym dniu o regionie Bliskiego Wschodu, naznaczonym niezliczonymi i poważnymi konfliktami oraz kryzysami i życzę, by otworzyły się perspektywy sprawiedliwego i trwałego pokoju, przy poszanowaniu niezbywalnych praw narodów, które tam mieszkają - powiedział Benedykt XVI.

Papież modlił się o pokój między Izraelczykami i Palestyńczykami. Ufam - dodał - że po tylu ofiarach, zniszczeniach i niepewności, wytrwa i będzie rozwijać się demokratyczny Liban, otwarty na innych, w dialogu kultur i religii.

Po wygłoszeniu orędzia Benedykt XVI złożył życzenia w 62 językach. Po polsku papież powiedział: Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczne orędzie oraz błogosławieństwo transmitowało z Watykanu 100 stacji telewizyjnych do 61 krajów.

d19w841

Podziel się opinią

Share
d19w841
d19w841
Więcej tematów