Trwa ładowanie...

Papież apeluje ws. Ukrainy: niech zacznie się wielkanocny rozejm

Papież Franciszek wystosował apel o rozejm w Ukrainie. - Niech zostanie złożona broń, niech zacznie się wielkanocny rozejm, ale nie po to, by naładować broń i wznowić walki; rozejm, by osiągnąć pokój - powiedział w niedzielę biskup Rzymu.

Papież Franciszek apeluje o wielkanocny rozejm w Ukrainie Papież Franciszek apeluje o wielkanocny rozejm w Ukrainie Źródło: PAP, fot: Stefano Spaziani
d3xywr0
d3xywr0

Zwracając się do tysięcy wiernych przed modlitwą Anioł Pański, Franciszek podkreślił, że "nic nie jest niemożliwe dla Boga, także zakończenie wojny, której końca nie widać; wojny, która codziennie przynosi przed nasze oczy bestialskie masakry i potworne okrucieństwa, dokonane przeciwko bezbronnym cywilom".

- Mamy dni, które poprzedzają Wielkanoc. Przygotowujemy się do tego, by świętować zwycięstwo Pana Jezusa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, nad grzechem i śmiercią, a nie nad kimś i przeciwko komuś innemu. Ale dziś jest wojna, bo tak chce się wygrać, zgodnie z duchem świata, tak się tylko przegrywa - mówił Franciszek.

Nie powinno się dozbrajać Ukrainy? Posłanka gromi Watykan

Następnie zaznaczył: - Czemu nie pozwolić, aby wygrał On - Chrystus zaprowadzony na krzyż, by uwolnić nas od władzy zła? Umarł, by zapanowały życie, miłość, pokój.

d3xywr0

Wojna w Ukrainie. Papież apeluje o zakończenie walk

Papież zaapelował: - Niech zostanie złożona broń, niech zacznie się wielkanocny rozejm, ale nie po to, by naładować broń i wznowić walki, nie; rozejm, by osiągnąć pokój poprzez prawdziwe negocjacje, przy gotowości także na pewne wyrzeczenia dla dobra ludzi.

- Jakie to będzie zwycięstwo, jeśli wbije się flagę w stertę gruzu? - zapytał.

Po mszy i modlitwie Anioł Pański Franciszek długo objeżdżał w papamobile plac Świętego Piotra i jego najbliższe okolice, pozdrawiając tysiące wiernych. To była pierwsza papieska msza na placu od początku pandemii przed ponad dwoma laty.

Przeczytaj również:

d3xywr0

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3xywr0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3xywr0
Więcej tematów