Trwa ładowanie...
d1rq2i7
IAR

Państwo Islamskie publikuje nagranie z terrorystami z Paryża

• ISIS opublikowało nagranie, na którym mają być dżihadyści odpowiedzialni za ataki w Paryżu
• Terrorystami mają być obywatele Belgii, Francji i Iraku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śledczy na miejscu zamachu
Śledczy na miejscu zamachu (AFP, Fot: Kenzo Tribouillard)
d1rq2i7

Dwa miesiące po atakach w Paryżu, sunniccy terroryści publikują nagranie, na którym - jak twierdzą - prezentują dżihadystów odpowiedzialnych za wydarzenia z 13 listopada.

Film pojawił się na jednej ze stron internetowych, związanej z samozwańczym Państwem Islamskim. Terrorystami występującymi w nagraniu ma być czterech obywateli Belgii, trzech - Francji i dwóch Irakijczyków. Ma być wśród nich uznawany za głównego organizatora zamachów Abdelhamid Abaaoud, zabity w obławie przez francuską policję 18 listopada 2015 w Saint-Denis.

Według autorów nagrania, wszyscy przed atakami w Paryżu dopuścili się innych zbrodni - w tym mordowania zakładników. Autorzy filmu nazywają morderców "Lwami, które rzuciły Francję na kolana".

d1rq2i7

Terroryści mówią, posługując się francuskim i arabskim, że "ich wiadomość jest skierowana do wszystkich krajów, biorących udział w koalicji" walczącej z ISIS w Iraku i Syrii.

W zamachach w Paryżu zginęło 130 osób. Służbom udało się zabić w trakcie ataków 7 terrorystów, dwie inne osoby zginęły w trakcie policyjnych obław. Nie jest znana dokładna liczba osób zamieszanych w zamachy. W Belgii do tej pory zarzuty związane z atakami w Paryżu postawiono 10 osobom. 4 podejrzanych jest poszukiwanych.

d1rq2i7

Podziel się opinią

Share
d1rq2i7
d1rq2i7
Więcej tematów