Trwa ładowanie...
d6jbil1

Państwo Islamskie ma nowego lidera. Al-Bagdadi ciężko ranny

Według źródeł wywiadowczych ISIS ma nowego lidera. Jak podaje iracka telewizja al-Sumaria, dotychczasowy przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Bagdadi został ciężko ranny w nalocie we wschodniej Syrii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bojownicy Państwa Islamskiego
Bojownicy Państwa Islamskiego (Youtube.com)
d6jbil1

Według irackiej telewizji nowym przywódcą Państwa Islamskiego został Abu Osman al-Tunisi. W związku z nowym wyborem, pomiędzy członkami ISIS miało dojść do konfliktu. Spór nastąpił pomiędzy bojownikami z Iraku oraz tymi, którzy przybyli z innych krajów. Przydomek nowego lidera, al-Tunisi świadczy o jego tunezyjskim pochodzeniu.

Niepotwierdzone informacje o śmierci al-Bagdadi’ego pojawiały się już kilkukrotnie. Iraqi News informowało, że zginął on 10 czerwca 2017 roku w Rakce, dawnej stolicy ISIS. Potwierdziły to źródła irańskie i rosyjskie, zdementowały natomiast amerykańskie. Al-Bagdadi został wówczas ciężko ranny i w wyniku odniesionych obrażeń musiał ograniczyć przewodzenie ISIS. W ostatnich miesiącach większość przywódców Państwa Islamskiego została zabita albo schwytana.

Terytorium kontrolowane przez Państwo Islamskie zmniejszyło się obecnie do pustynnego obszaru na pograniczu syryjskich prowincji Hims i Dajr az-Zaur oraz niewielkiej enklawy Hadżin w dolinie Eufratu.

d6jbil1

Podziel się opinią

Share
d6jbil1
d6jbil1
Więcej tematów