Trwa ładowanie...
d2956x2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Państwo Islamskie dokonało egzekucji 100 zagranicznych bojowników, którzy próbowali zdezerterować

Państwo Islamskie (IS) dokonało egzekucji stu swych zagranicznych bojowników, którzy próbowali opuścić syryjskie miasto Ar-Rakka - napisał dziennik "Financial Times", powołując się na aktywistę, będącego przeciwnikiem Państwa Islamskiego i reżimu w Damaszku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Członkowie Państwa Islamskiego w syryjskim mieście Rakka
Członkowie Państwa Islamskiego w syryjskim mieście Rakka (AFP, Fot: Welayat Raqa)
d2956x2

Ten działacz, który wypowiadał się anonimowo i który jest dobrze znany "FT", powiedział brytyjskiej gazecie, że "zweryfikował te egzekucje" zagranicznych dżihadystów, usiłujących zbiec z pola walki.

Według członków IS w mieście Ar-Rakka na północy Syrii utworzono żandarmerię wojskową, zajmującą się zagranicznymi bojownikami, którzy próbują zdezerterować. Dokonano dziesiątek rewizji w domach bojowników i aresztowano wiele osób. Ar-Rakkę można uznać za stolicę IS.

Brytyjska prasa pisała w połowie października, że IS uwięziło pięciu Brytyjczyków, trzech Francuzów, dwóch Niemców i dwóch Belgów, którzy chcieli wrócić do swych krajów po walkach w szeregach grup rebelianckich.

d2956x2

Badacze z londyńskiego King's College szacowali w połowie października, że nawet 50 Brytyjczyków chciałoby wrócić do ojczyzny, ale obawiają się aresztowania.

(fot. WP.PL)

Od rozpoczęcia w sierpniu nalotów przez międzynarodową koalicję z USA na czele, IS utraciło kontrolę nad niektórymi terenami w Iraku i Syrii. Znacznie rośnie też liczba islamistów, którzy giną w walkach i atakach z powietrza - pisze agencja AFP.

Kilka dni temu przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Martin Dempsey poinformował, że trzech dowódców wojskowych IS zostało ostatnio zabitych w Iraku w nalotach międzynarodowej koalicji.

d2956x2

Zobacz również - Państwo Islamskie grozi światu. Nowy film islamistów:

d2956x2

Podziel się opinią

Share

d2956x2

d2956x2
Więcej tematów