Panorama Niemiecka w ramach 22. WMFF
Kandydujący do Oscara obraz "Życie na
podsłuchu" Floriana Henckela-Donnersmarcka oraz "Requiem" Hansa-Christiana Schmida znajdą się wśród filmów prezentowanych w ramach Panoramy Niemieckiej, stanowiącej element 22.
Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego (WMFF).
06.10.2006 | aktual.: 06.10.2006 22:40
- WMFF rozpoczął się piątek. Na Panoramę Niemiecką złoży się ponad 20 filmów.
Cykl otwarty zostanie pokazem filmu "Requiem" w warszawskim kinie Relax. "Requiem" to inspirowana faktami historia 21-letniej Michaeli, podejrzewanej o opętanie przez diabła. W pokazie weźmie udział reżyser tego filmu, Hans-Christian Schmid.
W ramach Panoramy Niemieckiej widzowie będą mogli obejrzeć także m.in.: "Eden" Michaela Hoffmana, "Cząstki elementarne" Oskara Roehlera, "Ping pong" Matthiasa Luthardta - uznany za najlepszy film fabularny przez Stowarzyszenie Francuskich Scenarzystów i Kompozytorów (SACD), a także zestaw krótkometrażowych filmów autorstwa niemieckich studentów, zatytułowany "Następne pokolenie 2006".
Wśród reprezentantów niemieckiego środowiska filmowego, którzy gościć będą na 22. WMFF, znajdą się m.in. reżyserzy filmów prezentowanych na festiwalu: Michael Verhoeven - twórca obrazu "Nieznany żołnierz" i Dito Tsintsadze, który zrealizował film pt. "Człowiek z ambasady".
Do Warszawy przyjedzie także aktorka Martina Gedeck - odtwórczyni jednej z głównych ról w "Życiu na podsłuchu" Floriana Henckela-Donnersmarcka. Na 13 października zaplanowano pokaz tego filmu w kinie Relax. W pokazie ma wziąć udział Gedeck.
- WMFF potrwa do 15 października. Widzowie będą mogli obejrzeć ponad 150 obrazów z 48 krajów, w tym 10 filmów kandydujących do Oscara w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny.
Pokazy filmów odbywają się w warszawskich kinach Relax, Kinoteka i Luna.