Trwa ładowanie...

"Panie prezesie, ma pan kota...". Pilna przerwa w obradach Sejmu. Jarosław Kaczyński poprosił o 5 minut

Niewiarygodne, ale poseł PO przemówił do wrażliwości prezesa PiS. Zwrócił się z apelem do Jarosława Kaczyńskiego i został wysłuchany. Chodzi o nowy przepis ustawy o ochronie zwierząt.

Share
"Panie prezesie, ma pan kota...". Pilna przerwa w obradach Sejmu. Jarosław Kaczyński poprosił o 5 minut
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d16dwg5

W Sejmie odbyło się sprawozdanie komisji o rządowym projekcie ustawy o ochronie zwierząt.

W pewnym momencie na mównicę wszedł poseł Platformy Paweł Suski i zaczął: "Panie prezesie, ma pan kota. To stwarza wrażenie, że lubi pan zwierzęta". Jego wypowiedź próbował zagłuszyć marszałek Sejmu Marek Kuchciński, ale nie miał szans.

Kot prezesa wywołał zamieszanie w Sejmie. Zobaczcie sami

Poseł PO nie dał za wygraną i ciągnął dalej: - Chcieliście tą ustawą wzmocnić ochronę zwierząt i byłoby to możliwe, gdyby nie fakt, że wprowadzono art. 38a ust. 6. Jeżeli zmaltretowane zwierzę zostanie odebrane sprawcy, sąd skaże go na 3 lata zakazu posiadania zwierząt, to po tym okresie zwierzę musi wrócić do oprawcy. Bardzo pana proszę, panie prezesie, zagłosujcie za tą poprawką - zaapelował.

d16dwg5

Kaczyński prosi o 5 minut przerwy. Sejm przerwał czytanie projektu

Co dzieje się dalej? Na mównicę wchodzi poseł Jarosław Kaczyński i mówi krótko, ale treściwie: "Proszę o 5 minut przerwy dla klubu". Marszałek zgodził się z prośbą prezesa PiS.

Kaczyński udał się na konsultacje z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro i wiceministrem Patrykiem Jakim. Jak relacjonowali posłowie PO, udało się przemówić do sumienia prezesa PiS jako właściciela... kota.

Odbyły się burzliwe obrady klubu PiS. Nie wiemy, o czym mówiono, ale możemy się domyślać. Potem posłowie wrócili i zdjęli z porządku obrad głosowań zmiany w ustawie.

Marszałek Marek Kuchciński poinformował, że po zasięgnięciu opinii Konwentu Seniorów zdecydował o przerwaniu trzeciego czytania projektu. Decyzja została przyjęta okrzykami zadowolenia i brawami.

d16dwg5

Poseł Paweł Suski może być z siebie dumny. Udało mu się przekonać prezesa PiS, a jak wiemy, to nie lada sztuka.

d16dwg5

Podziel się opinią

Share
d16dwg5
d16dwg5
Więcej tematów