Trwa ładowanie...
d2sdi1c
pampeluna
09-07-2001 10:51

Pampeluna: kolejni ranni w gonitwie z bykami

(AFP)
Dwie osoby zostały w poniedziałek rano poturbowane przez byki w trzecim biegu w czasie dorocznego festiwalu św. Fermina w Pampelunie na północy Hiszpanii.

d2sdi1c
d2sdi1c

Tradycja gonitw z bykami ulicami Pampeluny liczy kilkaset lat. Odbywają się one co roku na cześć patrona Pampeluny św. Fermina. Tegoroczny festiwal rozpoczął się w miniony piątek, zakończy się 14 lipca.

Poniedziałkowy bieg był szczególnie niebezpieczny, odbył się bowiem w deszczu, który sprawił, że ulice starej Pampeluny były bardzo śliskie. Wiele osób odniosło lekkie obrażenia wskutek upadków na bruk.

W czasie niedzielnego biegu został poważnie ranny mężczyzna, który wskutek upadku doznał uszkodzenia czaszki.

W pierwszym biegu - w sobotę - rannych zostało sześć osób. Biegi odbywają się ulicami Pampeluny na dystansie ok. 850 m - od pomieszczenia, z którego wypuszczane są byki, do areny, na której wieczorem każdego dnia festiwalu odbywa się corrida.

Byki, które rano uczestniczyły w biegu, wieczorem giną od szpady matadora. Potem, przez całą noc na ulicach Pampeluny odbywa się zabawa. Festiwal San Ferminio został rozsławiony przez Ernesta Hemingwaya, który opisał go w wydanej w 1926 r. powieści "Słońce też wschodzi". (mag)

Zobacz także:
Sanfermin.com

d2sdi1c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sdi1c
Więcej tematów