Trwa ładowanie...
d40rv7f

Palikot zabrał głos w sprawie "Różańca do granic": "Wstyd!"

O akcji "Różaniec do granic", można powiedzieć wiele, dobrego lub złego, w zależności od środowiska zabierającego głos. Z jedną rzeczą natomiast muszą zgodzić się wszyscy - akcja wywołała poruszenie i trudno znaleźć osoby, które miałyby do niej obojętny stosunek. Sobotnie wydarzenie było na tyle głośne, że na jego temat zabierają głos osoby, których od dawna nie widzieliśmy w przestrzeni publicznej. Wśród nich - były polityk, Janusz Palikot.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Palikot bardzo negatywnie wypowiedział się o całej akcji "Różaniec do granic".
Janusz Palikot bardzo negatywnie wypowiedział się o całej akcji "Różaniec do granic". (newspix.pl, Fot: Konrad Koczywas)
d40rv7f

Janusz Palikot, kontrowersyjny polityk, biznesmen i filozof to postać, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Przez 8 lat Janusz Palikot był głównym harcownikiem polskiej polityki. Po przegranych wyborach kompletnie zniknął, komentuje ją tylko w sieci.

W niedzielę opublikował na swoim blogu wpis, w którym odnosi się do niezwykle głośnej akcji "Różaniec do granic".

_ Doprawdy akcja „Różaniec do granic” to coś tak zawstydzającego i ośmieszającego nas wszystkich, że doprawdy nie wiem co jeszcze bardziej kuriozalnego może się zdarzyć. Wstyd za rezygnację z rozumu, oświecenia, tradycji europejskiej. Jesteśmy jak wieśniak na stacji metra, modlący się o to, aby pociąg się na niego nie gniewał. I nie spóźniał więcej. Istne kuriozum._

W ramach "Różańca do granic" modlono się w sobotę w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji. Organizatorem akcji była fundacja "Solo Dios Basta". Akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie nie tylko w kraju, ale i za granicą.

d40rv7f

Podziel się opinią

Share
d40rv7f
d40rv7f